Paylaş

Burdur Camping Hakkında

Burdur camping; Birçok spor dallarıyla iç içe olan ve kapsayan camping doğayla iç içe olmayı sevenler için vazgeçilmez bir spordur. Kampçılık için yeterli ekipmanınız varsa ve doğada hayatta kalmayı başarabiliyorsanız uzun süre boyunca her yerde konaklamanız mümkün. Çadırınızı göl kenarı, deniz kenarı, dağların zirvesi, ormanda herhangi bir yer gibi istediğiniz yere kurabilirsiniz. Burdur camping için sıkça tercih edilen bir şehirdir.

Her doğa sporunda olduğu gibi kampçılıkda da kamp yaparken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Kamp yapacağınız yere göre kıyafetlerinizi ve ekipmanlarınızı eksiksiz hazırlamalısınız. Haftalarca veya aylarca kamp yapabilirsiniz. Kamp yapacağınız yerin iklim koşullarına göre kıyafetlerinizi temin etmelisiniz. Aksi takdirde çok üşüyebilir veya sıcaktan bunalabilirsiniz. Eğer ilk defa kamp yapacaksanız doğanın tüm detaylarına hakim olmanız gerekiyor. Karşınıza çıkabilecek her türlü engele ve tehlikeye hazırlıklı olmalısınız. Dilerseniz ilk camping deneyiminizi profesyonel biriyle de yapabilirsiniz. Burdur camping için oldukça elverişli bir şehirdir.

Kampçılığa başlamadan önce kısa bir eğitim almalı ve doğanın tüm detayları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Kampçılık eğitimi doğaya saygı duymak ile başlar. Doğaya zarar vermemeli ve doğada ayak izinizi bırakmamalısınız. Örneğin kamp yaparken kamp alanını temiz bırakmanız, ateş yaktığınızda ateşi söndürmeyi unutmamanız gerekiyor. Bizlere harika manzaralar ve eşsiz güzellikler sunan doğaya gereken saygıyı göstermemiz gerekiyor. Burdur camping için sizlere sınırsız kamp alanı sunan bir şehirdir.

• Türkiye’ nin Maldivleri olarak anılan Salda Gölü’ nde harika manzaralarla baş başa kalarak kamp yapabilirsiniz. Dilerseniz çadırınızı gölün hemen yakınına dilerseniz de başka bir yere kurabilirsiniz. Salda Gölü turkuaz rengi ile herkesi büyüleyen eşsiz bir manzaraya sahip.

• Burdur’ un merkezinde yer alan kent ormanı da kamp yapmak için elverişli bir yer. Girişleri ücretsiz olan kent ormanında doğal güzelliklerle ve harika manzaralarla iç içe olacak ve çok keyifli vakit geçireceksiniz. Ayrıca burada belediyenin yapmış olduğu masa ve sandalyeler de bulunuyor.

• Haşmetin Çadır Bahçesi Burdur’ un Yeşilova ilçesinde bulunuyor. Şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzaklaşmak istiyorsanız burada haftalarca kamp yapabilirsiniz.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
İstanbul Yamaç Paraşütü
Next reading
Bolu Camping