Paylaş

Bolu Camping Hakkında

Bolu camping; Doğa sporları yapmayı sevenlerin her yıl her ay ve her yerde yapabilecekleri camping yeşillikler ve maviliklerin bir arada bulunduğu huzurlu bir ortamda yorgunluğumuzu atmamıza yardımcı olur. Kampçılık çadır ve kamp yapmak için gereken diğer ekipmanlarla sporcuların yola koyulmasıyla başlar. Kampçılık tek başına yapılabilen bir spor olmasının dışında trekking ve dağcılık gibi diğer ekstrem spor dallarıyla da yapılabilen bir spor türüdür. Kampçılık günlerce haftalarca hatta aylarca sürebilir. Bolu camping yapanların tercih ettiği bir şehirdir.

Uyku tulumları ve ve çadılarla yapılan kampçılıkta belli bir süre konaklamak zorundasınızdır. Konaklama yerleri ormanların içi, deniz kıyıları veya dağların etekleri gibi yerler olabilir. Kampçılık yaparken çadırınızı nereye inşa ederseniz orada konaklayabilirsiniz. Yani nereye çadır kuracağınız ve nerede konaklayacağınız tamamen size kalmış. Her türlü doğa faaliyetlerinin başında gelen camping diğer spor dallarıyla iç içedir ve zihinsel açıdan rahatlayıp doğayla iç içe vakit geçirmenizi sağlar. Kamp yapmadan önce mutlaka kamp malzemelerinizi eksiksiz bir şekilde temin etmelisiniz. Ekipmanlarınızı ve kıyafetlerini kamp yapacağınız alanın değişen hava koşullarına ve engebeli arazilerine göre hazırlamalısınız. Bolu camping yapmak için iklimiyle de elverişlidir. Yılın birçok ayında Bolu’ da kamp yapabilirsiniz.

Bolu camping için uzun süreli bir eğitime ihtiyacınız yok. Eğer ilk kez kamp yapacaksanız öncelikle çadır kurma, ateş yakma, yemek hazırlama gibi faaliyetleri öğrenmeniz gerekmektedir. Tuvalet gereksinimi için de uygun bir yere çadırınızı kurmalısınız. İlk kez kamp yapacaklar için kamp yerinin seçimi de son derece önemlidir. Bolu camping yapmak için birçok kamp alanına sahip olan bir şehirdir.

Bolu‘ nun merkezine 12 km uzaklıkta olan ve kolayca ulaşabileceğiniz doğanın birçok güzelliğini barındıran At Yaylası kamp alanında doğayla iç içe vakit geçirerek kamp yapabilirsiniz.

Bolu‘ da dağların arasında saklanmış bir göl olan Çubuk Gölü’ nde kamp yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Dilerseniz çadırlarınızı gölün kenarına kurabilirsiniz.

• Yeşil rengin hakim olduğu Haccağız Yaylası’ nda istediğiniz yere çadırınızı kurarak kamp yapabilirsiniz.

Bolu’ ya 27 kilometre uzaklıkta bulunan çam ağaçlarının hakim olduğu Aladağ Göleti‘ nde oldukça düzgün bir zeminde kamp yapabilirsiniz.

• 14 yayladan oluşan Sarıalan yaylalarında oldukça geniş bir alanda kamp yaparak doğayla iç içe vakit geçirebilirsiniz.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Burdur Camping
Next reading
Bitlis Camping