Paylaş

Bodrum Delikli Mağara Dalış

Dünyada en fazla talep gören ekstrem sporların başında gelmekte olan dalış farklı derinliklerde deniz ve okyanusun güzelliklerini görmek isteyenlerin vazgeçilmezidir. Dalış amatör ve profesyonel sporcular tarafından sıkça tercih edilmekte olup yapılmaktadır. Dalış tüp yardımıyla gerçekleştirilir. Ekstrem bir su altı sporu olan dalış tüp, regülatör gibi ekipmanlarla çok daha derinlerde ve uzun süreli yapılabilirken bu sporun kökeni ise hiçbir ekipmanın kullanılmadığı serbest dalıştır. Siz de denizin altındaki güzellikleri görmek istiyorsanız ya da keşife çıkmak istiyorsanız eğitimini alıp dalış yapmaya başlayabilirsiniz.

Dalış yapabilmek için nefes teknikleri ve yön bulma hakkında eğitim almanız gerekiyor. Dalış sığ sularda yapılmasına rağmen akıntı her zaman görülebilir. Bu nedenle de dalış yapmadan önce akıntıya nasıl karşı koyacağınızı da öğrenmeniz gerekiyor. Serbest dalış paletli ve paletsiz olarak ikiye ayrılmaktadır ve bir ip yardımıyla serbest dalış gerçekleştirebilirsiniz. Serbest dalış ağırlıkla ve farklı derinliklerde de yapılabilir. Dalış sporu yılın her ayında yapılabilen bir spordur. Ancak yaz ve bahar ayları dalış yapmak için çok daha elverişlidir. Bodrum Delikli mağara dalış için elverişlidir.

Tüplü dalış; dalış yapan sporcuların su altında nefes almalarını sağlayacak tüp yardımıyla yapılan dalış türüdür. Tüplü dalış yapmak isteyenlerin mutlaka eğitim alması gerekmektedir. Eğitimde birkaç metre ile başlayıp daha sonra 20 metreye kadar dalış gerçekleştirebilirsiniz. Hem serbest dalışta hem de tüplü dalışta kesinlikle eğitim almanız gerekiyor. Aksi takdirde dalış yapmak sizin için oldukça tehlikeli olabilir. Güvenli bir dalış gerçekleştirmek istiyorsanız kesinlikle profesyonel sporcuların kullandığı dalış malzemelerinden kullanmalısınız. Bodrum Delikli mağara dalış için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

  • Delikli Mağara Karaada’ nın Kos tarafında ve ortasında yer almaktadır. Mağaranın girişi 11 metredir. Eğer çok kişi ile dalış yapacaksanız tek tek girmeniz daha iyi olabilir. Mağaranın içerisindeki mor ve sarı renkli oluşumlar sizi kendine hayran bırakabilir.
  • Mağaranın içerisindeki kovuklarda iskorpit, ıstakoz ve karavida görebilirsiniz. Mağaranın tepede bulunan 1 metre çapındaki delikten 6 metreye çıkabilirsiniz. Delikli Mağara orta zorluktaki bir dalış yeridir.
  • Bodrum Delikli Mağara’ da dalış yapmak orta zorlukta olsa bile mutlaka dalış yapmaya değer ve denemeniz gereken bir dalış deneyimidir. Su altındaki tüm güzelliklerine ve harika manzaralarına tanık olacaksanız. Delikli Mağara sizi büyüleyecek.

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Ayvalık Deli Mehmet Dalış
Next reading
İstanbul yamaç paraşütü