Paylaş

Bilecik Camping alanları hakkında bilgiler nelerdir?

Bilecik camping; Doğa severlerin vazgeçemediği ve adeta bir yaşam tarzı haline dönüştürdükleri camping faaliyetleri ülkemizin her köşesinde, her mevsim aktif olarak yapılan bir doğa sporudur. Ülkemizin her bölgesi ve her şehri camping yapmak için adeta cennet gibidir. Camping bölgeleri ülkemizde oldukça zengindir. Bilecik camping yapmak için ülkemizde tercih edilen şehirlerden sadece bir tanesidir. Bölge kendine has kent yapısı, ilklimi ve tarihi ile oldukça gezilip görülmek ve camping yapılmak istenen şehirler arasında yerini almaktadır. Bilecik birçok camping faaliyet bölgesini bünyesinde bulundurmaktadır.

Bilecik camping yapılacak yerler nerelerdedir?

• Bilecik Camping Harman Kaya Kanyon; bölge genelde tırmanış ve dağcılık faaliyetlerini içeren sporlar için oldukça verimli alanlara sahiptir ve genellikle bu nedenler dolayısıyla tercih edilmektedir. Bununla birlikte bölgede bir taraftan da camping yapmak isteyenler içinde oldukça uygun yerlere sahiptir. Çadır ile camping yapmak isteyenler için oldukça verimli bir alandır. Bölgede günlerce tırmanış faaliyeti gerçekleştiren kişiler genel olarak camping faaliyetini de beraberinde yapmaktadır. Camping alanında hayvan görme veya karşılaşma olasılığı oldukça düşüktür hatta yoktur. Bölgeden su ihtiyacını karşılamanız mümkündür. Wc, duş market, bakkal veya herhangi bir tesis camping alanında bulunmamaktadır. Bilecik’te bulunan bu camping alanına gitmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı karşılayıp gitmeniz tavsiye edilir.

• Bilecik Camping Kurt Köy; Bilecik’te camping yapmak oldukça verimli bir halde olan bu köyde ücretsiz olarak camping yapma imkanına sahipsiniz. Camping alanında su bulunmaktadır. Camping yaparken su olan bölgeleri tercih edenlerdenseniz uygun bir camping alanı olacaktır. Bilecik camping alanları arasında yerini alan Kurt köy oldukça sessiz ve sakin bir ortamdır. Şehir kalabalığından uzaklaşıp kafa dinlemek isteyenler için oldukça verimli bir camping alanı olacaktır. Bölgedeki camping alanına çoğu zaman şehir içi ziyaretçiler gelmektedir. Ama bununla birlikte şehir dışı camping sevdalıları da bölgeyi tercih etmektedirler. Camping alanı şehir merkezine yakın bir konumda yer almamaktadır. Bununla beraber wc, duş, market, bakkal, elektrik vs gibi ihtiyaçlarınızı bölgeden temin edemezsiniz.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Bingöl Camping
Next reading
Bayburt Camping