Paylaş

Bayburt Camping Hakkında

Bayburt camping; Birçok spor dallarıyla iç içe olan ve kapsayan camping doğayla iç içe olmayı sevenler için vazgeçilmez bir spordur. Kampçılık için yeterli ekipmanınız varsa ve doğada hayatta kalmayı başarabiliyorsanız uzun süre boyunca her yerde konaklamanız mümkün. Çadırınızı göl kenarı, deniz kenarı, dağların zirvesi, ormanda herhangi bir yer gibi istediğiniz yere kurabilirsiniz. Bayburt camping için sıkça tercih edilen bir şehirdir.

Her doğa sporunda olduğu gibi kampçılıkda da kamp yaparken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Kamp yapacağınız yere göre kıyafetlerinizi ve ekipmanlarınızı eksiksiz hazırlamalısınız. Haftalarca veya aylarca kamp yapabilirsiniz. Kamp yapacağınız yerin iklim koşullarına göre kıyafetlerinizi temin etmelisiniz. Aksi takdirde çok üşüyebilir veya sıcaktan bunalabilirsiniz. Eğer ilk defa kamp yapacaksanız doğanın tüm detaylarına hakim olmanız gerekiyor. Karşınıza çıkabilecek her türlü engele ve tehlikeye hazırlıklı olmalısınız. Dilerseniz ilk camping deneyiminizi profesyonel biriyle de yapabilirsiniz. Bayburt camping için oldukça elverişli bir şehirdir.

Kampçılığa başlamadan önce kısa bir eğitim almalı ve doğanın tüm detayları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Kampçılık eğitimi doğaya saygı duymak ile başlar. Doğaya zarar vermemeli ve doğada ayak izinizi bırakmamalısınız. Örneğin kamp yaparken kamp alanını temiz bırakmanız, ateş yaktığınızda ateşi söndürmeyi unutmamanız gerekiyor. Bizlere harika manzaralar ve eşsiz güzellikler sunan doğaya gereken saygıyı göstermemiz gerekiyor.

Bayburt Camping Özellikleri

Bayburt camping için sizlere sınırsız kamp alanı sunan bir şehirdir;

• Sırakayalar Şelalesi muhteşem Karadeniz yeşilliklerinin harika doğa ve tabiat manzaralarının yer aldığı kamp alanını içinde barındırmaktadır. Siz de şelalenin yakınına çadırınızı kurarak suyun rahatlatıcı sesi eşliğinde keyifli bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

• Kop Dağı endemik bitki örtüsü ile oldukça farklı manzaralara sahip olan bir kamp alanıdır. Hem doğal güzellikleri hem de tarihi güzellikleri içinde barındıran Kop Dağı’ nda kamp yaparak şehirden kendinizi soyutlayabilir ve kafanızı boşaltabilirsiniz. Sessiz ve sakin bir kamp alanıdır.

• Yakupabdal Tabiat Parkı eşsiz doğal güzelliklerini içinde barındıran bir kamp alanıdır. Kampçılar tarafından da sıkça tercih edilen kamp alanında çadırınızı istediğiniz yere kurarak kamp yapmaya başlayabilirsiniz.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Bilecik Camping
Next reading
Kastamonu Yamaç Paraşütü