Paylaş

Batman Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü diğer spor türlerinden farklı olan bir hava sporudur. Rüzgara karşı yapılan bu sporu gerçekleştirmek için yüksek tepelerden veya dağlardan koşarak hız kazanıp yavaş yavaş yükselmeyle başlar. Özel bir pist gerektirmeyen bu sporda uçuşlarınızı gerçekleştirebilmeniz için dağlar ve yüksek tepeler yeterlidir. Coğrafi olarak yüksek bir yerlerde yapılan bu spor genelde yağışsız ve rüzgarsız günlerde yapılmaktadır. Aksi takdirde rüzgara karşı koyamadığımız zamanlarda kazalarla karşı karşıya gelebiliriz. Doğayla ve alışık olduğumuz şehir manzaralarıyla gökyüzünde başbaşa kalmamızı sağlayan yamaç paraşütünü Türkiye’ nin birçok yerinde yapabilirsiniz. Batman yamaç paraşütü yapmak için çok elverişli bir şehirdir. Gerek coğrafi koşulları ile gerekse de hava şartları ile yamaç paraşütü yapmak için konforlu bir bölgedir. Sizleri de alışık olduğunuz Batman manzarasına yukarıdan tanık olmanız için Hasankeyf’ de yamaç paraşütü yapmaya davet ediyoruz.

Batman yamaç paraşütü yapmak için ideal bir şehirdir. Hasankeyf’ de yamaç paraşütü yaparak muhteşem manzaralara tanık olabilirsiniz. Batman semalarında süzülürken mavilikler ve yeşillikler ile başbaşa kalırsınız. Hasankeyf yamaç paraşütü yapmayı sevenler tarafından sıkça tercih edilen bir bölgedir. Hakim rüzgarları sayesinde uçuş yapmak için çok elverişlidir ve kolayca uçuşlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Hasankeyf’ e ulaşım kolaydır ve tepeye ulaşırken de kolayca çıkabilirsiniz, ulaşım konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Çoğu şehirde yamaç paraşütü yapılan tepelere veya dağlara ulaşmak oldukça zordur ve vakit kaybettirir. Hasankeyf’ de isterseniz uzun süreli isterseniz de 10-15 dakikalık uçuşlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bölgede bulunan düzlükler sayesinde uçuşlar çok kolay yapılmaktadır. Ayrıca geniş düzlükler sayesinde kazaların önüne geçilmekte olup kaza yaşanmamaktadır. Hasankeyf’ de uçuşlarınızı dilerseniz bireysel dilerseniz de tandem yani iki kişilik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Sizleri de eşsiz Hasankeyf manzarasına yukarıdan tanık olmak için yamaç paraşütü yapmaya bekliyoruz. Yamaç paraşütü yaparken ayaklarınız yerden kesilecek ve unutamayacağınız anlar yaşayacaksınız. Ayrıca Gercüş ilçesinde bulunan Ayrancı Tepesi’ ni de uçuşlarınızda tercih edebilirsiniz. Bu tepe de Hasankeyf gibi uçuş için oldukça elverişlidir.

  • Batman’ da yamaç paraşütü yapmak oldukça kolaydır. Tepelere ulaşım diğer şehirlerdeki gibi zor değildir. Kolay bir şekilde uçuş yapacağınız tepelere ulaşabilirsiniz.
  • Sadece uçmakla kalmamakla beraber muhteşem manzaralara tanık olursunuz.
  • Sizleri de Batman yamaç paraşütü keyfini doyasıya çıkarmak için Hasankeyf’ e ve Ayrancı Tepesi’ ne bekliyoruz.

 


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Gaziantep Yamaç Paraşütü
Next reading
Kayseri Rafting 1