Paylaş

Batman Camping Hakkında

Batman Camping Doğa sporları yapmayı sevenlerin her yıl her ay ve her yerde yapabilecekleri camping yeşillikler ve maviliklerin bir arada bulunduğu huzurlu bir ortamda yorgunluğumuzu atmamıza yardımcı olur. Kampçılık çadır ve kamp yapmak için gereken diğer ekipmanlarla sporcuların yola koyulmasıyla başlar. Kampçılık tek başına yapılabilen bir spor olmasının dışında trekking ve dağcılık gibi diğer ekstrem spor dallarıyla da yapılabilen bir spor türüdür. Kampçılık günlerce haftalarca hatta aylarca sürebilir. Batman camping yapanların tercih ettiği bir şehirdir.

Uyku tulumları ve ve çadılarla yapılan kampçılıkta belli bir süre konaklamak zorundasınızdır konaklama yerleri ormanların içi, deniz kıyıları veya dağların etekleri gibi yerler olabilir. Kampçılık yaparken çadırınızı nereye inşa ederseniz orada konaklayabilirsiniz yani nereye çadır kuracağınız ve nerede konaklayacağınız tamamen size kalmış her türlü doğa faaliyetlerinin başında gelen camping diğer spor dallarıyla iç içedir ve zihinsel açıdan rahatlayıp doğayla iç içe vakit geçirmenizi sağlar.

Kamp yapmadan önce mutlaka kamp malzemelerinizi eksiksiz bir şekilde temin etmelisiniz. Ekipmanlarınızı ve kıyafetlerini kamp yapacağınız alanın değişen hava koşullarına ve engebeli arazilerine göre hazırlamalısınız. Batman kamp alanları yapmak için iklimiyle de elverişlidir. Yılın birçok ayında Batman’ da kamp yapabilirsiniz.

Kamp yapmak için uzun süreli bir eğitime ihtiyacınız yok. Eğer ilk kez kamp yapacaksanız öncelikle çadır kurma, ateş yakma, yemek hazırlama gibi faaliyetleri öğrenmeniz gerekmektedir. Tuvalet gereksinimi için de uygun bir yere çadırınızı kurmalısınız. İlk kez kamp yapacaklar için kamp yerinin seçimi de son derece önemlidir. Batman camping yapmak için elverişli kamp alanına sahip olan bir şehirdir.

Batman Camping Alanları

  • batman kamp alanları Yolunuz Batman’ a düştüyse ve kamp yapacaksanız mutlaka Hasankeyf’ de kamp yapmalısınız. Kamp yaptığınız süre boyunca doğayla bütünleşecek ve harika vakitler geçireceksiniz. Hasankeyf’ in eşsiz manzarası ve doğal güzellikleri ile huzurlu bir kamp deneyimi yaşamış olacaksınız. Batman’ ın tarihi antik kenti olarak anılan Hasankeyf’ de kamp yaparken tarihi güzellikler ve tabiatın eşsiz manzarası ile baş başa vakit geçireceksiniz. Kamp yaptığınız süre boyunca Hasankeyf’ i gezmeye de çıkabilirsiniz.

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
ATV Safari Turları İçin Gerekli Donanım ve Malzemeler
Next reading
Bartın Camping