Paylaş

Bartın Camping Hakkında

Bartın camping alanları birçok spor dallarıyla iç içe olan ve kapsayan camping doğayla iç içe olmayı sevenler için vazgeçilmez bir spordur. Kampçılık için yeterli ekipmanınız varsa ve doğada hayatta kalmayı başarabiliyorsanız uzun süre boyunca her yerde konaklamanız mümkün. Çadırınızı göl kenarı, deniz kenarı, dağların zirvesi, ormanda herhangi bir yer gibi istediğiniz yere kurabilirsiniz. Bartın camping için sıkça tercih edilen bir şehirdir.

Her doğa sporunda olduğu gibi kampçılıkda da kamp yaparken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır kamp yapacağınız yere göre kıyafetlerinizi ve ekipmanlarınızı eksiksiz hazırlamalısınız haftalarca veya aylarca kamp yapabilirsiniz. Kamp yapacağınız yerin iklim koşullarına göre kıyafetlerinizi temin etmelisiniz aksi takdirde çok üşüyebilir veya sıcaktan bunalabilirsiniz eğer ilk defa kamp yapacaksanız doğanın tüm detaylarına hakim olmanız gerekiyor arşınıza çıkabilecek her türlü engele ve tehlikeye hazırlıklı olmalısınız. Dilerseniz ilk camping deneyiminizi profesyonel biriyle de yapabilirsiniz. Bartın camping için oldukça elverişli bir şehirdir.

Kampçılığa başlamadan önce kısa bir eğitim almalı ve doğanın tüm detayları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Kampçılık eğitimi doğaya saygı duymak ile başlar. Doğaya zarar vermemeli ve doğada ayak izinizi bırakmamalısınız. Örneğin kamp yaparken kamp alanını temiz bırakmanız, ateş yaktığınızda ateşi söndürmeyi unutmamanız gerekiyor. Bizlere harika manzaralar ve eşsiz güzellikler sunan doğaya gereken saygıyı göstermemiz gerekiyor. Bartın camping için sizlere elverişli kamp alanı sunan bir şehirdir.

Bartın Camping Alanları

  • Kapısuyu Plajı yemyeşil bir doğayla çevrelenmiş bir kamp alanına sahiptir. Bartın Kamp alanları Yeşilin her tonunu ve mavinin her tonunu Bartın’ da kamp yaparken görebilirsiniz. Bu kamp alanına gelip denizin olduğu tarafta veya tatlı suyun olduğu tarafta çadırınızı kurabilirsiniz. Geceleri soğuk geçtiği için kıyafetlerinizi soğuğa göre hazırlamanız gerekiyor.
    Bir yanınızda deniz bir yanınızda yemyeşil ağaçlar etrafında kamp yaparak doğayla bütünleşebilirsiniz. Sabah uyandığınızda karşınızda eşsiz bir manzaraya gözlerinizi açacaksınız. Kamp yaparken dilerseniz denize veya tatlı suya girebilir dilerseniz de sandalla gezintiye çıkabilirsiniz henüz çok az kişi tarafından keşfedilmiş olan bu manzara karşısında kamp yapmak için sizleri de Bartın’ a bekliyoruz.

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Batman Camping
Next reading
Balıkesir Kamp alanları