Paylaş

Barakuda’da Dalış Hakkında

Barakuda’da dalış; Fethiye’de daha önce hiç dalış yaptınız mı diğer dalış yapılan yerlere benzemiyor eğer hiç dalış yapmadıysanız. Fethiye ona da çare bulmuş yeni dalışlar için uygun olan Fethiye barakuda resifi her yaştan ve her türlü acemi ve profesyonel tüplü dalış yapan kişilerin uğrak yeri oluyor gelin hep beraber bizde Fethiye’de birbirinden güzel dalış yerlere göz atalım dünyanın etkin dalış yerlerinden bir tanesi olan Fethiye Türkiye’nin ilinde bulunmaktadır.

Fethiye yerli ve yabancı turistleri ağırlayan bu etkin cazibesi ile turizmde önemli katkıları olmuştur popüler dalış alanlarından bir tanesi olan barakuda resifi bu alanlardan en uygun olanlardan bir tanesidir hep beraber Barakuda rasifini araştıralım.

  • En eski adlarından bir tanesi olan barakuda resifi öncelerinde Dalyan resif olarak adlandırılırdı.
  • Barakuda resifi pek çok canlı türü olmasına rağmen günümüzde birçok barakuda balığını görmek mümkün olduğu için günümüzde bu resif adını

Barakuda resifi olarak adlandırılmaktadır

Resif in özellikle doğu kısmı dalış için çok elverişli bir duvara sahiptir acemilerin buradan atladığı ve keyifli dakikalar geçirildiği biliniyor.

  • Barakuda resifinde tüplü dalış 14 metreden itibaren başlayarak 42 metrelik bir derinliğe kadar da inebiliyor. Barakuda resifinin ortalama derinliğinin 35 metre olduğu bu dalış konumunda sayısız adet lagos Bu yönüyle dalış severlere su altında muhteşem manzaralar eşliğinde bir dalış keyfi sunmaktadır.
  • İleri orta ve yeni başlayanlar için mükemmel bir yere sahip olan Dalyan koyu yani barakuda resifi çok uygun bir koydur.
  • Sümüklü böcekler rengarenk balıklar süngerler ahtapotlar ve küçük barakuda sürelerine rastlamanız mümkündür. Gece ve gündüz dalış yapılan barakuda resifinde birçok canlıya görebileceğiniz gibi burada eğitim de alabilirsiniz.
  • Profesyonel eğitmenlerden sizler de eğitim alabilirsiniz küçük bir sualtı tepeciği olan resif size mükemmel bir dalış hissini ve muhteşem atmosferi canlandıracak, size hayatınızda görmediğiniz bir deneyim yaşatacaktır.

Barakuda’da dalış; Muğla’nın Fethiye ilçesinde yapabileceğiniz bu dalış sizi balıklar kadar Özgür bırakacaktır tüplü dolsun keyfine varmak istiyorsanız barakalari sizleri bekliyor muhteşem görüntü tatmanın zevkini yaşamalısınız.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Bir tüp ile su altında ne kadar kalabilirim?
Next reading
Yalıköy Dalış 2021