Paylaş

Baracuda Resifi Dalış

Dünyada en fazla talep gören ekstrem sporların başında gelmekte olan dalış farklı derinliklerde deniz ve okyanusun güzelliklerini görmek isteyenlerin vazgeçilmezidir. Dalış amatör ve profesyonel sporcular tarafından sıkça tercih edilmekte olup yapılmaktadır. Dalış tüp yardımıyla gerçekleştirilir. Ekstrem bir su altı sporu olan dalış tüp, regülatör gibi ekipmanlarla çok daha derinlerde ve uzun süreli yapılabilirken bu sporun kökeni ise hiçbir ekipmanın kullanılmadığı serbest dalıştır. Siz de denizin altındaki güzellikleri görmek istiyorsanız ya da keşife çıkmak istiyorsanız eğitimini alıp dalış yapmaya başlayabilirsiniz.

Baracuda Resifi Dalış
Baracuda Resifi Dalış

Dalış yapabilmek için nefes teknikleri ve yön bulma hakkında eğitim almanız gerekiyor. Dalış sığ sularda yapılmasına rağmen akıntı her zaman görülebilir. Bu nedenle de dalış yapmadan önce akıntıya nasıl karşı koyacağınızı da öğrenmeniz gerekiyor. Serbest dalış paletli ve paletsiz olarak ikiye ayrılmaktadır ve bir ip yardımıyla serbest dalış gerçekleştirebilirsiniz. Serbest dalış ağırlıkla ve farklı derinliklerde de yapılabilir. Dalış sporu yılın her ayında yapılabilen bir spordur. Ancak yaz ve bahar ayları dalış yapmak için çok daha elverişlidir. Baracuda Resifi dalış için elverişlidir.

Baracuda Resifi Dalış
Baracuda Resifi Dalış

Tüplü dalış; dalış yapan sporcuların su altında nefes almalarını sağlayacak tüp yardımıyla yapılan dalış türüdür. Tüplü dalış yapmak isteyenlerin mutlaka eğitim alması gerekmektedir. Eğitimde birkaç metre ile başlayıp daha sonra 20 metreye kadar dalış gerçekleştirebilirsiniz. Hem serbest dalışta hem de tüplü dalışta kesinlikle eğitim almanız gerekiyor. Aksi takdirde dalış yapmak sizin için oldukça tehlikeli olabilir. Güvenli bir dalış gerçekleştirmek istiyorsanız kesinlikle profesyonel sporcuların kullandığı dalış malzemelerinden kullanmalısınız. Baracuda Resifi dalış yapanların gözdesi haline gelmiştir ve sıkça tercih edilmektedir.

Baracuda Resifi Dalış
Baracuda Resifi Dalış
  • Barakuda Resifi’ nde birçok barakuda bulunduğu için ismini barakudalardan almıştır.
  • 14 metre derinlikten başlayıp 42 metrelere kadar dalış olanağı sunan resifin doğusu güzel bir duvar dalışı yapmanızı sağlar. Yaklaşık olarak derinliğin 35 metre olduğu yerde yüzlerce lagosla karşı karşıya gelebilirsiniz.
  • Dalış sırasında size birçok barakuda ve farklı türdeki canlılar eşlik eder. Barakuda Resifi her seviyedeki dalıcılar için uygundur. Amatörseniz bile burada dalış yapabilirsiniz.
  • Siz de muhteşem bir dalış deneyimi yaşamak ve macera dolu keyifli vakit geçirmek istiyorsanız Barakuda Resifi’ ne dalış yapmaya gelebilirsiniz.
Baracuda Resifi Dalış
Baracuda Resifi Dalış

 


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Baracuda Resifi Dalış 2022
Next reading
Çeşme Fener Adası Dalış 2022