Paylaş

Balon Uçuşları Toplamda Ne Kadar Sürüyor ?

Kapadokya balon turu yapmak için en popüler adreslerden birisidir. Gökyüzünde hava ve rüzgar elverişli olduğu müddet boyunca her gün yüzlerce balon havalanıyor. Bu görsel şölen sadece balonla uçanlar için değil, aşağıdakiler için de şahane görüntüler oluşturuyor. Kapadokya’da balon turları sabahın çok erken saatlerinde başlamaktadır. İlk turlar genelde sabah saat 05:00 ya da 05:30 gibi oldukça erken saatlerde başlamaktadır. Balon turlarında bir balonun kapasitesi genelde 10 ile 20 kişi arasındadır. Nevşehir’ in muhteşem manzarasına gökyüzündeyken tanık olmak istiyorsanız siz de Kapadokya balon turu keyfini yaşamak için bize katılabilirsiniz.

Kapadokya hem yazın hem de kışın ayrı güzelliklere sahip bir şehirdir. Havanın ve rüzgarın durumuna göre her mevsimde balon turu yapabilirsiniz. Çünkü balonların havalanıp havalanmaması, hava koşullarına bağlı olarak değil daha çok rüzgara bağlı olan bir durumdur. Örneğin yağmurlu günlerde de balonların havalanması mümkün, asıl önemli kriter rüzgar şartlarının değişken ve kuvvetli olmamasıdır. Her mevsimde Kapadokya balon turu keyfini yaşayabilirsiniz. Balon turu yapmadan önce tüm yolcuların uçuş sigortası da gerçekleştirilmektedir. Nevşehir gibi adeta bir cennet olan şehirde Kızılırmak akıp giderken Peri Bacaları’ nın muhteşem görüntüsüne bir de yukarıdan tanık olmanız için sizi de Nevşehir’ e balon turlarına katılmaya davet ediyoruz.

Aktivitepark
Aktivitepark

Genellikle gün doğumunda yapılan balon turları herhangi bir sorun çıkmadığı sürece 1 saat sürmektedir. Balona yön veren en önemli etkenlerden birisi rüzgardır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi eğer rüzgar herhangi bir tehdit oluşturmazsa ve hava şartları elverişliyse 1 saat boyunca mükemmel manzaraların keyfini çıkararak balon turu yapabilirsiniz. Nevşehir gibi eşsiz bir manzaraya sahip olan şehirde 1 saat boyunca gökyüzünde süzülerek tüm şehri izleyebilirsiniz. Balon turu yaparken keyiften ayaklarınız yerden kesilecek ve adrenalin dolu anlar yaşayacaksınız. Nevşehir gibi adeta bir cennet olan şehirde Kızılırmak akıp giderken Peri Bacaları’ nın muhteşem görüntüsüne bir de yukarıdan tanık olmanız için sizi de Nevşehir’ e balon turlarına katılmaya davet ediyoruz.

Balon Uçuşları Toplamda Ne Kadar Sürüyor ? Turlarımıza Katılmak için bizi arayabilirsiniz

0850 562 65 19

0850562 65 14

 

 


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Aydın Yamaç Paraşütü
Next reading
Rafting botları kaç kişilik ?