Paylaş

Balıkesir Kamp Alanları Hakkında

Balıkesir kamp alanları Ülkemizin her bölgesinde aktif olarak yapılan camping faaliyeti birçok şehrimizde olduğu gibi Balıkesir şehrimizde de sıklıkla yapılmaktadır. Balıkesir’de camping yapmak için bölgede campig için uygun olan birçok alan mevcuttur. Bu alanlar camping faaliyeti için oldukça tercih edilmektedir. Bölgeye şehir içi ve şehir dışı olmak üzere birçok doğa meraklısı gelmekte ve Balıkesir’de camping yapmaktadırlar.

Balıkesir camping alanlarının tercih sebebi olmasında ki bir diğer neden ise, çoğu camping alanının üzcretsiz olarak faaliyet göstermektedir. Balıkesir birbirinden farlı birçok camping alanını bünyesinde barındırmaktadır.

Balıkesir kamp alanları nereleridir?

  • Balıkesir kamp alanları; Balıkesir Camping Kapı Dağ; bu camping alanı deniz kıyısında bulunmaktadır. Denize veya göle yakın yerlerde camping yapmayı seven ve tercih edenler için kapı dağı Balıkesir’de camping yapmak isteyenler için ilk tercih edilen noktalardan bir tanesidir. Bölgede camping yaparken bir taraftan da denize girmek mümkündür. Deniz avantajı olan bu bölgeye hem camping hem de tatil yapmak için gelenlerinin sayısı oldukça fazladır. Bölgede wc ve duş gibi imkanları mevcuttur. Jeton sistemi ile çalışmaktadır. Bununla birlikte camping alanında market ve bakkal gibi olanaklarda bulunmaktadır.
  • Balıkesir Camping Cunda Ada; aslında bir tatil beldesi olan bu alanda isteyenler çadırları veya karavanları ile camping Denize yakın yerlerde camping yapmak isteyenlerin Balıkesir’de oldukça tercih ettiği bir camping alanı cunda adasıdır. Cunda adası Ayvalığa bağlıdır. Camping alanında ücretli ve ücretsiz konaklama imkanları da mevcuttur. İsteyenler bu konaklama alanlarından da faydalanma imkanı bulmaktadırlar. Oldukça aktif faaliyet gösteren bu bölgede internet ve elektrik imkanı bulunmaktadır. Bölgede ateş yakmak kesinlikle yasak olan bir durumdur. Bölgede ihtiyaçlar için market, bakkal vs ortamlar bulunmamaktadır. Camping alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanız gerekmektedir.
  • Balıkesir Camping Çaylak Şelalesi; Balıkesir’de bulunan eşsiz şelaledir. Bu şelale eşliğinde camping yapmak isteyenler bölgeye adeta akın etmektedir. Araç ile ulaşıma uygun bir camping alanıdır. Bölgede market bakkal vs bulunmamaktadır. Su ihtiyacınız için olanaklar mevcuttur.

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Bartın Camping
Next reading
Aydın Camping