Paylaş

Atv Safari Turları İçin Gerekli Donanım ve Malzemeler Hakkında Bilgiler

Atv safari turları için gerekli donanım ve malzemeler içinde başlıca donanım atv motorlarıdır atv motorları dışında güvenlik amaçlı kullanılan ekipman ve malzemeler de vardır.

Atv safari turlarının en önemli unsuru motorlardır. Atv safari turlarında öncelikle farklı amaçlarla üretilmiş olsa da daha sonradan bireysel ve sportif aktivitelerde kullanılmak üzere de kullanılan atv motorlar kullanılır.

Atv safari turları için gerekli donanım ve malzemeler; Atv safari araçları genel olarak benzinle yanmalı ve son yıllarda alternatif olarak elektirikli motorlardan oluşur.  Atv safari turları için özel olarak bir motor türü üretilmez. Bu motorlar hali hazırda üretiminden beri arazi şartlarında kullanılması için  tasarlanmıştır.

Atv safari turları için gerekli donanım ve malzemeler; Her türlü arazi şartında rahatlıkla sürülebilen atv motorlar, birçok hava durumuna da direnç gösterir ve motor malzemeleri bu durumlardan etkilenmezler. Aynı zamanda bu motorlar çamurlu , kaygan, eğimli zeminler sebebiyle çok güçlü fren sistemlerine sahiptirler.

Atv araçları dış katmanında sert plastik ve çelikten yapılmış koruyucu malzemelerden oluşur. Bu sert yapılı malzemeler olası hasarlardan motor teknik aksamını korur.

Atv safari turları için gerekli donaım ve malzemeler; Arazi motorlarının dışında en temel ekipman ve malzeme kasklardır. Kasklar birçok sporda olduğu gibi kafayı korumaya yarayan başlıca malzemelerden birisidir. 

Güvenlik önlemleri kapsamında kullanılan bu kasklar olası düşme ve savrulma durumlarında en hayati organlardan birisi olan kafayı olası yaralanma ve zedelenmelere karşı koruyan bir malzemedir.

Atv Safari Turları İçin Gerekli Donanım ve Malzemeler Nelerdir?

Kaskların birçok sporda farklı alternatifleri ve farklı özellikli malzemeleri kullanılır. Atv safari turlarında kullanılan kasklar çene kısmından başlayarak ense ve alından itibaren tüm kafatasını koruyan tam kasklardır. Tam kasklarda bulunan çene kemeri olası savrulma durumlarında kaskın kafadan çıkmasını önler.

Kasklar dışında atv safari turunda kullanılan bir diğer malzeme dizliklerdir. Atv safari turları sırasında motordan düşmeler nadir yaşanan durumlardır. Fakat yine de kullanılan dizlik ve diz koruyuc malzemeler bacağın en önemli noktası ve eklemi konumundaki dizi korumaya yarayan malzemelerden birisidir.

Kask ve dizlik dışında kullanılan bir diğer malzeme ise dirsekliktir. Dizlikle aynı amaçla kullanılan koruyucu malzeme olarak dirsek kolun eklemi olan dirseği kırılma ve yaralanmalara karşı korur.

Atv safari turları için gerekli donanım ve malzemeler; Ekstra malzeme olarak istepe bağlı navigasyon, fotoğraf ve video kaydedici, suluk gibi malzemeler kullanabilirsiniz.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Balıkesir Camping
Next reading
Batman Camping