Paylaş

ATV Safari Mevsimleri Hakkında

Atv safari mevsimleri; Atv safari turlarında kullanılan motorlar birçok mevsime ve arazi şartlarına göre üretilmiştir başlarda askeri, inşaat ve tarımsal alanlarda kullanılan bu motorlar her alanda ve ortamda kullanılmaları dolayısıyla sportif ve eğlence amaçlı da kullanılmaya başlamıştır.

Diğer bazı sporlarda olduğu gibi atv safari turlarının hangi mevsimde yapılacağının belirli bir planı ve sınırı yoktur. Başta da söylediğimiz gibi bu araçlar her mevsimsel koşulda yapılmak üzere üretilen araçlardır. Aynı zamanda bu araçlar birçok hava koşulunda deforme olmadan yol alabilirler.

Atv safari mevsimleri; Atv safari turlarının hangi mevsimde yapılacağı kişilerin beklentisine göre değişse de genel kullanım dönemini belirleyen en önemli faktör hava durumu ve hava durumlarının değişkenliğine karşı atv motorlarda koruma kasası bulunmaz.

Korunma kasasının bulunmayışı atv safari turlarına katılanları hem arazi unsuları olan çamur, kum, toz, su gibi etmenlere karşı korunaksız bırakır, hem de yağmur, kar ve şiddetli rüzgar gibi olumsuz hava şartlarına karşı da korunaksızlık oluşturur.

Atv safari mevsimleri; Ülkemizde son yıllarda talebi artan atv safari turları daha çok yaz mevsimi turizminin geliştiği alanlarda bilinir hale gelmişken kış mevsimi turizminin yapıldığı alanlarda da heyecan tutkunlarının görmeyi istedikleri bir aktivite olmaktadır.

Yaz mevsiminde yapılan atv safari turları bu etkinlik yüksek sezonunun görüldüğü zamanlardır. Hatta yağmur olmamasına rağmen katılımcılar ıslak ve çamurlu parkurlara son derece ilgi duymuşlardır. Uzun sürebilecek yaz tatillerine plaj turizmi dışında alternatif yollar arayan eğlence ve aktivite meraklıları son yıllarda atv safari turlarına da ilgi duymaya başlamışlardır.

Atv safari hangi mevsimlerde yapılır?

Aynı zamanda atv safari turları kış mevsiminde tercihen karlı yüzeylerde de yapılmaya başlanmıştır. Kar yüzeyinde ulaşım sağlaması için özel olarak üretilen kar araçları bulunmaktadır. Fakat bu araçlar daha çok profesyonel kullanımlar içindir. Az üretim miktarları sebebi ile de ticari anlamda fazla tercih edilmemişlerdir. Fakat atv motorlar birçok mevsim ve arazi şartına uyması sayesinde de karlı yüzeylerde ve kış mevsimlerinde de tercih edilir hale gelmişlerdir.

Atv safari mevsimleri; Kayak etkinliği yapan sporcular pist dışında gezinti yapmak için bu araçları kullandıkları gibi gezinti amaçlı da atv safari turlarına katılmaya başlamışlardır.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Ankara Rafting
Next reading
ATV Safari Kıyafetleri