Paylaş

ATV Safari Kıyafetleri Hakkında Bilgiler

Atv safari kıyafetleri turları zorlu arazilerde yapılan, aracın içine ve kişiye su, çamur, kum gibi arazi unsurlarının fazlasıyla temas ettiği, kıyafetlerin ıslandığı ve kirlendiği bir spor türüdür bu sebepten dolayı yanımızda atv safarisi sırasında ve atv safarisi sonrasında giymek üzere farklı kıyafetler almamız gerekiyor. Bu kıyafetlerde mevsimsel koşulların durumu göz önüne alınmalıdır.

Giydiğimiz kıyafetlerde özellikle güneş unsuruna dikkat etmek gerekiyor güneşli günlerde daha çok yapılan safarilerde güneşten korunmak için giyinmek de önemli yer tutuyor.

Atv safarisinde en çok kullandığımız uzvumuz kollarımızdır bu sebepten aracın sürüşünde kol hareketimizi kısıtlayacak hiçbir kıyafeti giymememiz gerekir.

Atv safari kıyafetleri; Nasıl giyineceğimiz atv safarisi sırasında en büyük değişkenlerden değildir. Atv safarilerinin genellikle yaz aylarında yapıldığını bilerek sıcaktan bunalmamak için ve güneşten korunmak için uygun kıyafetler giyilmelidir.

Atv safari turlarında kısmen giyinmek de mümkündür. İnsanların bir kısmı çamur ve su faktöründen dolayı denize girdiği şekillerde atv safari turuna katılmak isteyebilir. Bu durumlarda üzerinde durulması gereken bir diğer konu rüzgar faktörüdür. Vücudu tamamen rüzgar gibi ağrı oluturabilecek bir kuvvete savunmasız bırakmak iyi olmayacaktır.

Atv safari kıyafetleri; Kıyafetler dışında da yanımıza almamız gereken eşyalar vardır. Bunlar su ve atıştırmalıklar, görüntü araçları ile havlu ve ekstra ayakkabılardır.

Atv Safari için nasıl giyinmeliyim ?

Atv safari turu bitiminde en çok ihtiyacımız olan eşyalardan birisi de havlulardır. Atv safari alanlarında du alınabilir ama her zaman kurutma aletleri olmayabilir. O yüzden araca almadan alanda bırakacağımız çantamızda en az 2 adet havlu olması atv safari kıyafetleri turu sonrasında daha rahat etmemizi sağlar.

Atv safarisi alanlarında kıyafetlerimizi giyinmek için olan kabinlerin yanı sıra duş bölümleri de vardır bu duş bölümlerini kullanmak isterseniz yanınıza havludan başka terlik alabilirsiniz.

Atv safari parkurlarının tamamında kantin, restaurant veya market bulunmayabilir yorucu bir spor olan atv safarisi sırasında da cantamızda bulunduracağımız su ve atıştırmalıklar vücut direncimizin sürekli yüksek kalmasını sağlar.

Atv safari kıyafetleri; Atv safarisi, hayatımızın her alanında yapacağımız ve profesyonel değilsek zaman ayırabileceğimiz bir spor değildir. Bu sebepten yanımıza alacağımız su geçirmez kameralar ya da koruyucu aparat takılan kameralar bu anlarımızı kaydetmemizi sağlar.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
ATV Safari Mevsimleri
Next reading
Amasya Rafting