Paylaş

ATV Safari Eğitimi Hakkında

Atv safari eğitimi; Atv safari turları için eğitim alıyor muyuz?  Atv safari turlarında önce kapsamlı bir eğitim yapılmaz her sporda olduğu gibi atv safari turlarında da profesyonel sporcular ve amatör katılımcılar olabilir. Amatör katılımcılar genellikle turizm amaçlı bu etkinliklere katılırlar. Günübirlik yapılan atv safari turlarında da yine eğitimler günübirlik ve kısa şekillerde yapılır.

Atv safari turları öncesinde yapılan eğitimler 30 dk bir süre izler. Genellikle bu süreyi aşmayan eğitimlerde atv safari turu için gerekli olan teorik ve teknik bilgiler yer alır. Atv safari turlarında yapılan eğitimlerde araç bilgilendirmeleri, güvenlik önlemleri, yol bilgilendirmeleri, ekipman bilgilendirmeleri yapılır.

Atv safari eğitimi; Eğitim de hem araç bilgilendirmeleri hem güvenlik önlemleri hem yol durumu hem de ekipman kullanımı aynı derecede önem taşır. Araç bilgileri eğitimi ne gibi durumlarda ne gibi işlemleri aracın kaldırabileceğini bilmemizi sağlar. Güvenlik önlemleri eğitimi olası riskli durumlarda ve kazalarda ne yapılması gerektiği hakkında bilgi verir. Yol durumu eğitimi parkur boyunca yolu tanımamızı ve önceden refleks geliştirmemizi sağlar. Ekipman bilgilendirme eğitimleri de yine riskli durumlar karşısında zararları azaltma görevleri olan ekipmanların nasıl kullanılacağını açıklar.

Atv safari turlarında en önemli ürün araçlardır. Araç tanıtım etkinliklerinde kişi daha önce atv kullansın ya da kullanmasın ehliyet sahibi olsun ya da olmasın binecekleri aracın özellikleri tanıtılır. Aracın fren yapma ve hızlanma özellikleri açıklanır. Aracın manevra sürerliliğini ne durumda olduğu hakkında bilgi verilir.

Atv safari eğitimi; Atv safari turlarında ikinci eğitim ise güvenlik tedbirlerinin açıklanmasıdır. Olası kaza durumlarında veya riskli durumlarda bireyin hem kendisinin yapmakla mükellef olduğu durumlar hem de atv safari turu görevlilerinin yapacakları koruma faaliyetleri hakkında bilgiler verilir.

Atv safari turları için eğitim alıyor muyuz?

Atv safari turlarının bir diğer eğitimi yol bilgilendirmesiyle gerçekleşir. Atv safari parkurlarının üzerinde yer alan engeller, çamurlu veya sulak alanlar, keskin dönüşler hakkında göstermeli eğitimler verilir. Bu eğitimler kişilerin kazandığı önbilgi sayesinde parkur üzerinde daha iyi refleksler oluşturmasını sağlar.

Atv safari eğitimi; Atv safari turlarının eğitimi kapsamında yer alan son kategori ise ekipman kullanımlarıdır. Kask, dirsek ve diz koruyucu ekipmanların vücuda göre ayarlanması üzerine bilgilendirmeler yapılır.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Ardahan Camping
Next reading
Ankara Rafting