Paylaş

Ataşehir Yüzme Kursu

Ataşehir Yüzme Kursu ve Kulübü ile Yüzme Sporunun İnceliklerini Öğrenin!


Ataşehir Yüzme Kulübü
 faaliyetlerine 2017 yılında Ataşehir Yüzme Havuzu bünyesinde başladı. Emirhan Temiz ve Serdar Kayhan tarafından kurulan kulüp; bugün İstanbul’un en iyi yüzme kulüpleri arasına adını yazdırmış durumda… Deneyimli antrenör kadrosuyla dikkat çeken kulüp, yediden yetmişe birçok kursiyer ve sporcuyu ağırlıyor. Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından akredite ediliyor. Kulüp, kaliteden ve profesyonellikten ödün vermeden; yüzme sporuna katkı sunmayı amaçlıyor. Donanımlı, güvenli ve temizler tesislerde yüzme öğretmeyi, yüzme sporunu tanıtmayı ve sevdirmeyi amaçlıyor. Yüzme sporunun bir yaşam biçimi haline gelmesi, her yaşa ve her seviyeye hitap etmesi için çabalıyor.

Kulüp, tek havuzla başladığı yolculuğunu bugün tam yedi farklı havuzla sürdürüyor. Farklı yaş gruplarına, seviyelere ve taleplere uygun kurslar sunuyor. Grup derslerinin yanı sıra; özel yüzme dersi seçenekleriyle de taleplere cevap veriyor. Anadolu Yakası yüzme kursu denildiğinde akla gelen ilk kulüplerden biri oluyor. Şimdi gelin; Ataşehir Yüzme Kulübü’nün faaliyetlerine yakından bakalım; detayları birlikte inceleyelim…

Anadolu Yakası yüzme kursu

Ataşehir Yüzme Kulübü Kurs Grupları ve Programları

Ataşehir Yüzme Kulübü’nün her yaştan ve her seviyeden kursiyeri ağırladığı biliniyor. Kulüp, yüzmeyi öğretmekle kalmıyor; kursiyerlerin yüzme sporunda kendilerini geliştirmeleri için her türlü yardımı sağlıyor. Yüzme sporunun bir yaşam biçimi haline gelmesine ve yaşam boyu sürdürülmesine katkı sunuyor. Kulüp, bünyesinde pek çok lisanslı sporcuyu da ağırlıyor. Sporcular, Ataşehir Yüzme Kulübü’nü yurt içi ve yurt dışı yarışlarda temsil etme şansı bulabiliyor.

Peki; Ataşehir Yüzme Kulübü’nün sunduğu kurslara kimler katılabilir? Kimler grup derslerine katılmalı? Kimler özel yüzme dersi seçeneklerini değerlendirmeli? Tüm bu soruların yanıtlarına ve daha fazlasına birlikte göz atalım…

3 – 5 Yaş Yüzme Kursu

Ataşehir Yüzme Kulübü, 3 – 5 yaş arasındaki çocuklar için Anadolu Yakası’nda farklı havuzlarda hizmet veriyor. 3 – 5 yaş için grup dersleri haftada iki gün yapılıyor. Dersler günlük birer saat olacak şekilde planlanıyor ve ayda en az 8 saat eğitim veriliyor. Kurs grupları, maksimum 5 kişiden oluşuyor. Böylelikle; antrenörler kursiyerlere daha fazla vakit ayırma şansı bulabiliyor.

çocuklar için yüzme

Çocuklar için yüzme söz konusu olduğunda ilk adım suyu sevdirmek ve su korkusunu yenmelerini sağlamak oluyor. Erken yaşta yüzme sporu ile tanışmak çocukların sağlıklı gelişimine katkı sağlıyor. Aynı zamanda öğrenme sürecini kolaylaştırıyor. Kurs sürecinde çocuklara su üzerinde kalabilmeleri için eğitim veriliyor. Nefes kontrolü, suya atlama, esneklik kazanma gibi konularda gelişim göstermeleri sağlanıyor. Motor becerilerinin, kas ve iskelet sistemlerinin gelişmesi için yüzme sporcu önemli bir araç olarak görülüyor.

3 – 5 Yaş Yüzme Kursu

Çocuk Yüzme Kursu

Çocukları için Anadolu Yakası yüzme kursu seçeneklerini değerlendirmek isteyenlere kulüp farklı seçenekler sunuyor. Ataşehir Yüzme Kulübü, çocuk yüzme kursları 5 – 14 yaş aralığındaki çocukları kapsıyor. Kurs faaliyetleri farklı havuzlarda yürütülüyor. Çocuklar için yüzme kursları hem birebir yüzme dersi hem de grup derslerini içeriyor. Gruplar maksimum 6 kişiden oluşuyor. Özel derslerde kurs programı kişiye özel olarak belirlenebiliyor. Kurs programını oluşturmak ve ücret bilgisi almak için antrenörlerle görüşmek gerekiyor. Kursiyerler gerekli seviyeye ulaştıklarında lisanslı sporcu olma imkanı da bulabiliyorlar. Performans yüzme gruplarına geçiş yapabiliyorlar.

Çocuk yüzme kursları haftada iki gün, her gün birer saat olarak planlanıyor. Yani çocuklar ayda en az 8 saat eğitim alma şansı bulabiliyor. Çocuk yüzme kurslarında üç farklı eğitim grubuna yer veriliyor. Bu üç grup, başlangıç seviyesi, teknik öğrenim ve performas grupları şeklinde sıralanıyor. Ataşehir Yüzme Kulübü, performans gruplarında yalnızca lisanslı sporcular yer alıyor.

Başlangıç seviyesi gruplarında çocukların su ile tanışması ve adapte olmaları için çeşitli çalışmalar yapılıyor. Bu seviyedeki kursiyerler için temel nefes çalışmaları, ayak vuruşu ve vücut pozisyonu çalışmalarına öncelik veriliyor.

Teknik Öğrenim grupları kendi içinde yaş ve seviyeye göre alt gruplara ayrılıyor. Bu gruplarda farklı yüzme stillerine yönelik çalışmalara yer veriliyor. Nefes – kol koordinasyonu, ayak tekniği gibi konular üzerine eğitimler veriliyor. Streamline çalışmaları, atlama ve çıkış çalışmalarına odaklanılıyor.

çocuklar için yüzme kursu

Performans grupları da kendi içinde yaş kategorilerine göre farklı gruplara ayrılıyor. Sorumluluk bilinci ve spor disiplinin aşılanması odak noktalarından birini oluşturuyor. Gruplarda, serbest, sırtüstü, kurbağalama ve kelebek stillerine yönelik teknik çalışmalar yürütülüyor. Mesafe antrenmanları yapılıyor. Kurs programlarında farklı yaş gruplarına yönelik kondisyon çalışmalarına yer veriliyor.

Yetişkin Yüzme Kursu

Ataşehir Yüzme Kulübü, yetişkin yüzme kursu seçenekleri de sunuyor. Yetişkin yüzme kursları 14 yaş üzeri kursiyer ve sporcuları kapsıyor. Yetişkin yüzme kursları grup dersleri ya da birebir yüzme dersi şeklinde yürütülebiliyor. Gruplar, tıpkı çocuk yüzme kurslarında olduğu gibi maksimum 6 kişiden oluşuyor. Kurslar farklı amaçlara yönelik olarak verilebiliyor. Fizyoterapi amaçlı yüzme, serbest yüzme ya da performans amaçlı yüzme gibi farklı seçenekler değerlendirilebiliyor. Yetişkin yüzme grup kurslarında ayda en az 8 saat eğitim veriliyor. Dersler haftada iki gün, günde birer saat olacak şekilde organize ediliyor. Yetişkin yüzme kursları kendi içinde üç farklı gruba ayrılıyor. Bunlar; Başlangıç Grupları, Teknik Öğrenim ve Master Grubuna Geçiş olarak sıralanıyor.

Ataşehir Yüzme Kulübü, yetişkin yüzme kursu başlangıç grupları, yüzme bilmeyen kursiyerlere yönelik olarak oluşturuluyor. Bu aşamada, su ile tanışma, nefes çalışmaları, adaptasyon çalışmalarına odaklanılıyor. Atlama, ayak vuruşu ve vücut pozisyonuna yönelik eğitimler veriliyor.

 

Teknik Öğrenim gruplarında farklı yüzme seviyeleri için farklı çalışmalar yürütülüyor. Nefes – kol – ayak koordinasyonuna yönelik çalışmalar yapılıyor. Farklı yüzme stillerine odaklanılıyor. Kurs programı içerisinde atlama ve çıkış çalışmalarına yer veriliyor.

Master grubuna geçişte, ileri seviyede 4 branş için teknik çalışmalara yer veriliyor. Farklı yaş gruplarında yarışmalara yönelik mesafe antrenmanlarına odaklanılıyor. Her yaş grubuna yönelik kondisyon çalışmaları yürütülüyor. Aynı zamanda kurs programı içerisinde çıkış, dönüş ve bitiriş çalışmalarına yönelik eğitimler veriliyor.

Performans Yüzme Grupları

Ataşehir Yüzme Kulübü performans yüzme gruplarında lisanslı sporcuları ağırlıyor. Kursiyer gruplarında son aşamaya gelinmesi halinde takımla antrenmanlara çıkma hakkı kazanılabiliyor. Elbette bu durum antrenör gözetiminde gerçekleşiyor. Antrenmanlarda başarılı olan sporcular lisans alma şansı bulabiliyor. Performans grupları kendi içerisinde yaşa göre alt gruplara ayrılıyor.

9 – 10 yaş arası sporcuların yer aldığı gruplar teşvik grubu olarak adlandırılıyor. Bu aşamada hem yüzme sporunun sevdirilmesi hem de spor disiplininin aşılanması amaçlanıyor. Gruplar daha çok teknik öğrenime odaklanıyor.

11 – 12 yaş arasındaki sporcuların yer aldığı gruplar için teknik öğrenim ve aerobik kapasite esas alınıyor. Bu yaş grupları için hatalardan ders çıkarmak ve ilerleyen süreçlerde aynı hataları tekrarlamamak önem taşıyor. 11 – 12 yaş sporcular için gelişim yaşı olarak nitelendiriliyor.

Ataşehir Yüzme Kulübü bünyesinde, 13 – 14 yaş grubundaki sporcular milli takıma seçilmek için çalışıyorlar. Sporcular yıldızlar şampiyonasında mücadele ediyorlar. Bu aşamadaki sporcular için kara antrenmanları devreye giriyor. Aynı zamanda temel tekniklerin oturmuş olması gerekiyor. Bu noktadan sonra detaylara odaklanılıyor.

15 – 16 yaş aralığındaki genç sporcular çalışmalarını tüm enerji sistemlerini kullanarak yürütüyorlar. Kara antrenmanlarına ağırlık verme, beslenme gibi farklı dinamikler bu noktada devreye giriyor.

17 yaş ve üzeri bir yüzücü için derecelerinin en iyi olduğu dönem olarak görülüyor. Bunun için küçük yaşlardan itibaren düzenli çalışma ve doğru antrenmanlar önem taşıyor.

Performans yüzme gruplarındaki sporcular lisanslı olma şansının yanı sıra; okullardan burs alma hakkı kazanabiliyorlar. Ataşehir Yüzme Kulübü bünyesindeki lisanslı sporcular milli takıma seçilme şansı yakalayabiliyorlar. Bununla birlikte; yurt dışında burslu okumak için başvuruda bulunuyor ve lisanslı olmanın avantajlarından yararlanabiliyorlar.

Master Yüzme Grupları

Master yüzme, 25 ve üzeri sporcuları kapsıyor. Master yüzmede, Türkiye Yüzme Federasyonu’nun bağlı bulunduğu FINA (Uluslararası Yüzme Federasyonu) kuralları esas alınıyor. Yetişkin gruplarında son aşamaya gelinmesi halinde master gruplarına geçiş mümkün olabiliyor. Bir dönem yüzme sporuyla ilgilenmiş ve ara vermiş lisanslı yüzücüler de master takımlarında yer alabiliyorlar. Sporcular kamplarda yer alabiliyor, yurt içi ve yurt dışı yarışlarda kulübü temsil edebiliyorlar.

Özel Yüzme Dersleri

Grup derslerinin yanı sıra; Ataşehir Yüzme Kulübü bünyesinde birebir yüzme dersleri de yürütülüyor. Özel yüzme dersleri tıpkı grup dersleri gibi haftada iki gün yapılıyor. Her ders bir saat sürüyor. Kurs programı, antrenör ve kursiyerin kararıyla belirlenebiliyor.

Yoğun eğitim ve iş temposuna sahip kursiyerler, grup derslerine ayak uyduramadıkları için özel dersleri tercih edebiliyor. Geçmişte travma yaşamış, grup derslerinde kendini rahat hissetmeyen sporcular özel derslere yönelebiliyorlar. Özel derslerde adaptasyon ve öğrenme süreci kimi sporcular için daha hızlı olabiliyor. Antrenörlerle birebir çalışmak ve motive olmak isteyen kursiyerler de özel dersleri tercih edebiliyorlar. Özel yüzme dersi programları ve ücretleri için kulüp ile iletişime geçerek antrenörlerden bilgi alınabiliyor.

Özel Yüzme Dersleri

Ataşehir Yüzme Kulübü Kurs Ücretleri

Kurs ücretleri grup dersleri ve özel dersler için farklılık gösteriyor. Grup derslerinde ücretler hem çocuklar hem de yetişkinler için aylık 550 TL olarak biliniyor. Ödemeler ayın ilk haftasında peşin ve nakit olarak yapılıyor. Birden fazla aile üyesinin kurslara katılması halinde %10 aile indirimi uygulanıyor. Bu uygulama hem çocuk hem de yetişkin kurslarını kapsıyor. Özel dersler, bir, iki ya da üç kişilik olacak şekilde verilebiliyor. Bu noktada; ücretler kişi sayısı ve ders saatine göre farklılık gösteriyor. Bu konuda detaylı bilgiye Ataşehir Yüzme Kulübü’nün web sitesi aracılığıyla ulaşılabiliyor.

Kulüp Hangi Havuzları Kullanıyor?


Ataşehir Yüzme Kulübü
, Ataşehir Yüzme Havuzu bünyesinde başladığı faaliyetlerini bugün yedi farklı havuzda sürdürüyor. Bu havuzlar şu şekilde sıralanıyor;

  • Ataşehir Yüzme Havuzu
  • Üsküdar Yüzme Havuzu
  • Sancaktepe Yüzme Havuzu
  • Çekmeköy Yüzme Havuzu
  • Kadıköy Yüzme Havuzu
  • Acıbadem Yüzme Havuzu
  • Burhan Felek Yüzme Havuzu

Kulüp, Ataşehir Yüzme Havuzunda hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik kurslar sunuyor. Çocuklara yönelik kurslar Cumartesi ve Pazar günleri yürütülüyor. Yetişkin yüzme kursları ise Salı ve Cuma günleri gerçekleştiriliyor. Kulübün kullandığı bir diğer havuz olan Kadıköy Yüzme Havuzu da çocuklar ve yetişkinlerin kullanımına açık oluyor.  Aynı zamanda her iki havuzda da özel yüzme dersleri veriliyor.

Acıbadem Yüzme Havuzu bünyesinde de hem hafta içi hem de hafta sonu çalışmalar yürütülüyor. Çocuk ve yetişkin yüzme kursları haftada iki gün ayda en az 8 ders olarak organize ediliyor. Çekmeköy Yüzme Havuzu, Anabilim Koleji, Sancaktepe Kampüsü’nde yer alıyor. Hem çocuk hem de yetişkin kurslarının bir bölümü burada gerçekleştiriliyor. Burhan Felek Yüzme Havuzu, Sancaktepe ve Üsküdar yüzme havuzları da her yaştan ve her seviyeden sporcuyu ağırlıyor.

Ataşehir Yüzme Kulübü hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Kulübün sunduğu fırsatlardan faydalanabilmek için kulüple ve antrenörlerle iletişime geçebilirsiniz. Kurs programlarında yer almak ve dersleri izlemek için kulübü ziyaret edebilirsiniz. Kulüp hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

 

Ataşehir Yüzme Hocası

Ataşehir Yüzme Kulübü, faaliyetlerine 2017 yılında Ataşehir Yüzme Havuzu bünyesinde başladı. Emirhan Temiz ve Serdar Kayhan tarafından kurulan kulüp; bugün İstanbul’un en iyi yüzme kulüpleri arasına adını yazdırmış durumda… Deneyimli antrenör kadrosuyla dikkat çeken kulüp, yediden yetmişe birçok kursiyer ve sporcuyu ağırlıyor. Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından akredite ediliyor. Kulüp, kaliteden ve profesyonellikten ödün vermeden; yüzme sporuna katkı sunmayı amaçlıyor.

Yüzme Kursları Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin

Serdar Kayhan

05353813895

 


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Manavgat Kanyon Jeep Safari
Next reading
İzmir Karaburun Dalış