Paylaş

Artvin Jeep Safari Hakkında

Artvin jeep safari; Artvin ülkemizin tam olarak keşfedilmemiş cennetlerinden birisidir Artvin’in gizli kalmış güzellikleri su yüzüne çıkıyor Artvin’de sadece Jeep safari ile gezilebilecek yerleri yerli turistler ve yabancı turistler için güzergahlar halinde belirlenen yerlere ulaşım sağlanmaktadır.

Artvin ilinde jeep safarilerinde  ilk etapta 6 Off-road rotası belirlenen ve bu noktalarda farklı köyler ve doğa harikalarına sahiplik etmektedir. Artvin şehri jeep safarileriyle yerel güzelliklerin bozulmadan kalıcı turizme katkı sağlaması ve Artvin’in tanıtımına daha yardımcı olması beklenmekte gidilen noktaların eşsiz yüksekliklerin el değmemiş göllerin ziyaretçileri Jeep safariyle beklemektedir. Artvin Jeep safariler AFAD, gerek 112, gerek jandarmaya bildiriliyor her hangi olumsuz bir durum karşısında duruma hemen müdahale ediliyor off-road sırasında bir kişi hastalanırsa tur hemen iptal ediliyor.

Artvin Jeep safarileri zorlu rotalar ile Artvin’in gezilmeyen yerlerinin gezilmesi ve Bu rotaların Artvin’in tamamen bakir kalmış yörelerinden geçmesi planlanmıştır rotaların zorluğu sebebiyle katılımcıların kendisini hazırlaması ve zorlukları bilerek gelmesi beklenmektedir.

Artvin Jeep safari hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

  • Artvin’de jeep safari Jeep safari turu sabah saatlerinde başlamakta ve yaklaşık olarak 7-8 saat sürmektedir.
  • Artvin’de jeep safari yapılmadan önce mevsime uygun giysiler ve aksesuarlar (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) ile hazır bir şekilde gelinmelidir.
  • Ayakkabınız yürüyüşe uygun olmalıdır, (toprak, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı size daha iyi şartlar sunabilmektedir.
  • İnceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
  • Artvin’de jeep safari yapan katılımcılar Rehberin sözlerini dinlemesi güvenli yolculuk için önemli ve gereklidir.

Artvin jeep safari; Artvin’in doğa ile bütünleşmek ve kültür zenginliğini yansıtan insanlarla tanışmak isteyenlerin aradığı şehirdir. İlin, 3 milli park, 2 tabiat parkı, 3 tabiat koruma alanı, 1 biyosfer rezerv alanı ve Çoruh Vadisi yaban hayatı gelişim sahası ile zengin bir turizm potansiyeline sahiplik ettiğini söyleyebiliriz. Yazın yeşilin, sonbaharda ise sarı, kırmızı ve kahverenginin ağırlıklı olduğu renklerin binbir tonunu barındıran göllerin her mevsim ziyaretçilerin ilgisini çektiğini söyleyebiliriz. Artvin Jeep safari size aradığınız doğal yaşamı sunmaktadır.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Armutalan Atv Safari
Next reading
Acil Durum Güvenlik Önlemleri