Paylaş

Artvin Çoruh Nehri Rafting Hakkında

Artvin Çoruh Nehri rafting; Rafting denildiği zaman yalnız ülkemizde ile sınırlı olmayıp dünya çapında ilk 10 sırada olan Çoruh Nehri rafting için oldukça elverişli ve oldukça sık tercih edilen bir doğa harikasıdır ayrıca Çoruh Nehri rafting için 169 km’lik bir parkura sahiptir.

Artvin Çoruh Nehri rafting; Kaçkar dağlarından başlayıp Çoruh Nehri’nin sonlarına doğru biten 4 ayrı parkur bulunur. Nisan sonlarından başlayarak haziran aylarının ortalarına kadar insanların en çok tercih ettiği aylar olarak bilinir. Ayrıca Çoruh Nehri’nin Bayburt Yusufeli Oltu bölgelerinde dünya çapında uluslararası rafting yarışmaları bu bölgede yapılmaktadır. 1993 yılındaki Dünya rafting şampiyonası çoruh nehri rafting alanında düzenlenmiştir yine 2003 yılında Türkiye rafting şampiyonasının 3. Ayağı bu bölgede yapılmıştır. Ayrıca Çoruh Nehri rafting için her yıl daha çok profesyonel sporcular gelmektedir.

Artvin Çoruh Nehri rafting; Dünya’nın dört bir yanından gelen birçok sporcu burada oldukça iyi vakit geçirmektedir. Avrupa’dan yoğun bir ilgi gören bu bölgede seyahat acenteleri turlar düzenlemektedirb bu bölgedeki 169 kilometrelik parkur 10 gün içerisinde bölgenin belirli yerlerinden kamplar yapılarak tamamlanabilmektedir.

Rafting Faaliyetlerimiz

Artvin Çoruh Nehri rafting; İnsan vücudunun en fazla adrenalin salgıladığı sporlardan biri olan rafting, son zamanlarda en çok tercih edilen su sporudur. Yaşlısından gencine herkesin yapabileceği bir spordur. Bu spor çok zorlu olmadığı için beceri ya da herhangi bir teknik bilgi gerektirmemektedir. Takımların başında bulunan profesyonel rehberlerin vereceği yönlendirmeler sonucu yapıldığı takdirde oldukça keyifli ve herhangi bir problem olmadan devam edilebilir. Bu spor da kullanılacak teknik malzemeler ve ekipmanlar ise can yeleği, kask ve su geçirmeyen kıyafetler kullanılmalıdır. Bu Spor her mevsimde yapılabilen ve mevsimlerine göre parkurlardaki doğal şartlar değiştiği için zorluk seviyesi yükselebilmektedir.

Artvin Çoruh Nehri rafting; Rafting bir takım sporudur ve parkura, dereye ya da Nehir’e gitmeden önce profesyoneller tarafından eğitim verilmesi gerekmektedir. Eğitimler tamamlandıktan sonra, bu spor aktivitesine katılacak bireylere parkur alanında giymeleri gereken ekipman ve elbiseler verilir. Ülkemizin en gözde rafting bölgesi olan Çoruh Nehri rafting için en çok bilinen yerler arasındadır. Tesisimiz tarafından yapılan eğitimler ile bu doğa harikası yerde yapılacak olan rafting aktivitesi sizlere oldukça keyif verecek.

Artvin Çoruh Nehri rafting; Rafting sporu yapılırken botlara 6 ya da 8 kişilik gruplar şeklinde binilmektedir. Yol boyunca rehberlerin verdiği komutlara uygun şekilde takım halinde botun gidişatını sağlarsınız ayrıca çoruh nehri rafting heyecanı içinde büyük dalgalarla çarpışarak sakin sulara gitmenin hazzını yaşayacak güzel bir vakit geçireceksiniz. Hafta sonunu sevdikleriniz ile birlikte güzel bir plan yaparak geçirmek için şehir hayatının kalabalığından sıkılarak herhangi bir günü kendinize ayırarak ya da arkadaşlarınız ile günü birlik bir şekilde eğlenceli ve heyecanlı olan bu aktiviteye katılabilirsiniz.

Artvin Çoruh Nehri rafting; Sizlere sunduğumuz hizmetler ve profesyonel rehberlerimiz ile geçirdiğiniz zamanın eğlenceli ve heyecanlı olmasının garantisini sizlere veriyoruz. Tesislerimizde rafting yaparken gerçek anlamda keyif alacaksınız ve bu sporu bir hobi haline getireceksiniz.

Rafting Riskli Mi?

Artvin Çoruh Nehri rafting; Rafting takım olarak yapılan bir spor olduğu için herhangi bir acil durumda müdahale edilme durumu olduğu için riskleri, diğer sporlara göre düşüktür. Sporcuların tehlike anında yardımlaşması ve hızlı bir şekilde müdahale etme durumu olduğu için bu spordaki risk oranı oldukça düşüktür. Bu spor ile alakalı olarak bilgi almak isteyen kişiler rafting videoları izlemektedir. Bu videolar adrenalin dolu görüntüler içerdiği için başlamak isteyen birçok kişi videoların ön yargısına kapılarak çekinebilirler. Ancak rafting eğitimler tamamlanmadan yapılan bir spor değildir gerekli olan bütün emniyet tedbirleri alınır bireylere eğitimler verildikten sonra başlanır.

Artvin Çoruh Nehri rafting; Tesislerimizde rafting heyecanını yaşamak isteyen kişilere önerilerimiz özellikle bu sporun eğitimlerine katıldıklarında kendileri de rahatlayacaktır. Herhangi bir korku ya da paniğe gerek olmadığını profesyonel rehberlerimizin yardımı ve yönlendirmesi ile birlikte bu tutkulu ve adrenalin içeren spora katıldığınızda sizlerde anlayacaksınız. Rafting oldukça keyif veren ve sizleri rahatlatan son zamanlarda oldukça fazla ilgi görülen bir spordur. Ayrıca Çoruh Nehri Rafting tesislerimizde sizlere sunacağımız imkanlar ile bu güzide spor etkinliğine mutlaka sizlerde katılmayı unutmayın.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Muğla Dalaman Çayı Rafting
Next reading
Denizli Bekili Deresi Rafting