Paylaş

Antalya Manavgat Çayı Rafting Hakkında

Antalya Manavgat Çayı rafting; Ülkemizde son yıllarda en çok beğenilen rafting alanlarından birine sahip olan Manavgat çayı oldukça fazla ziyaretçi akınına uğramaktadır Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı olan Manavgat çayı rafting parkuru için başlangıç noktası oldukça önemlidir. Suyun debisi başlangıç için oldukça önemli bir etkendir. Bu bölgede amatör olarak rafting yapmak isteyen kişilerin yöreye ait bir kullanım kılavuzu alması ve profesyonel sporcular eşliğinde bu sporu yapmaları gerekir.

Ayrıca Manavgat çayı rafting parkuru yaklaşık 19 km’lik bir alanı kapsamaktadır parkura başladıktan 500 metre sonra Yedi pınar yer altı suları parkura ayrı bir heyecan katmaktadır. Bunun sebebi ise bu yer altı sularının çayın akış hızını artırmasıdır. Üç farklı kanyonun yer aldığı parkurlarda 3 4 5 şeklinde zorluk seviyeleri bulunmaktadır genel olarak amatörlere tavsiye edilen bir bölge değildir ancak bölgedeki tesislerimizde profesyonel hizmetlerimiz ve rehberlerimizin yönlendirmesi sayesinde sizde bu bölgede sevdikleriniz ile bu adrenalin dolu eğlenceyi yaşayacaksınız.

Rafting Hakkında

Antalya Manavgat Çayı rafting; Rafting sporu yapılırken botlara 6 ya da 8 kişilik gruplar şeklinde binilmektedir. Yol boyunca rehberlerin verdiği komutlara uygun şekilde takım halinde botun gidişatını sağlarsınız. Ayrıca Manavgat Çayı Rafting heyecanı içinde büyük dalgalarla çarpışarak sakin sulara gitmenin hazzını yaşayacak güzel bir vakit geçireceksiniz. Hafta sonunu sevdikleriniz ile birlikte güzel bir plan yaparak geçirmek için şehir hayatının kalabalığından sıkılarak herhangi bir günü kendinize ayırarak ya da arkadaşlarınız ile günü birlik bir şekilde eğlenceli ve heyecanlı olan bu aktiviteye katılabilirsiniz. Sizlere sunduğumuz hizmetler ve profesyonel rehberlerimiz ile geçirdiğiniz zamanın eğlenceli ve heyecanlı olmasının garantisini sizlere veriyoruz. Tesislerimizde rafting yaparken gerçek anlamda keyif alacaksınız ve bu sporu bir hobi haline getireceksiniz.

Antalya Manavgat Çayı rafting;Vücudun en çok adrenalin salgıladığı sporlardan biri olan rafting, son zamanlarda en çok tercih edilen su sporudur. Yaşlısından gencine herkesin yapabileceği bir spordur. Bu spor çok zorlu olmadığı için beceri ya da herhangi bir teknik bilgi gerektirmemektedir. Takımların başında bulunan profesyonel rehberlerin vereceği yönlendirmeler sonucu yapıldığı takdirde oldukça keyifli ve herhangi bir problem olmadan devam edilebilir. Bu spor da kullanılacak teknik malzemeler ve ekipmanlar ise can yeleği, kask ve su geçirmeyen kıyafetler kullanılmalıdır.

Antalya Manavgat Çayı rafting; Rafting sporu her mevsimde yapılabilen ve mevsimlerine göre parkurlardaki doğal şartlar değiştiği için zorluk seviyesi yükselebilmektedir. Rafting bir takım sporudur ve parkura, dereye ya da Nehir’e gitmeden önce profesyoneller tarafından eğitim verilmesi gerekmektedir. Eğitimler tamamlandıktan sonra, bu spor aktivitesine katılacak bireylere parkur alanında giymeleri gereken ekipman ve elbiseler verilir. Ülkemizin en çok tercih edilen rafting bölgelerinden biri olan Manavgat Çayı Rafting en çok tercih edilen yerler arasındadır. Tesisimiz tarafından yapılan eğitimler ile bu doğa harikası yerde yapılacak olan rafting aktivitesi sizlere oldukça keyif verecek.

Rafting Sporunun Riskleri Nelerdir?

Antalya Manavgat Çayı rafting;Rafting takım olarak yapılan bir spor olduğu için herhangi bir acil durumda müdahale edilme durumu olduğu için riskleri, diğer sporlara göre düşüktür. Sporcuların tehlike anında yardımlaşması ve hızlı bir şekilde müdahale etme durumu olduğu için bu spordaki risk oranı oldukça düşüktür. Bu spor ile alakalı olarak bilgi almak isteyen kişiler rafting videoları izlemektedir. Bu videolar adrenalin dolu görüntüler içerdiği için başlamak isteyen birçok kişi videoların ön yargısına kapılarak çekinebilirler. Ancak rafting eğitimler tamamlanmadan yapılan bir spor değildir. Gerekli olan bütün emniyet tedbirleri alınır. Bireylere eğitimler verildikten sonra başlanır.

Antalya Manavgat Çayı rafting; Tesislerimizde rafting heyecanını yaşamak isteyen kişilere önerilerimiz özellikle bu sporun eğitimlerine katıldıklarında kendileri de rahatlayacaktır. Herhangi bir korku ya da paniğe gerek olmadığını profesyonel rehberlerimizin yardımı ve yönlendirmesi ile birlikte bu tutkulu ve adrenalin içeren spora katıldığınızda sizlerde anlayacaksınız. Rafting oldukça keyif veren ve sizleri rahatlatan son zamanlarda oldukça fazla ilgi görülen bir spordur. Ayrıca Manavgat Çayı Rafting tesislerimizde sizlere sunacağımız imkanlar ile bu güzide spor etkinliğine mutlaka sizlerde katılmayı unutmayın.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Düzce Melen Çayı Rafting
Next reading
Rize İkiz Dere Nehri Rafting