Paylaş

Antalya Köprülü Kanyon Rafting Hakkında

Antalya Köprülü Kanyon rafting; Toros dağlarından doğan ve birçok büyüleyici ve mükemmel manzaraya sahip olan kanyonlar arasından geçen  Nehri Serik ilçesinden güney Akdeniz’e dökülmektedir. Bu doğal güzellikler içinde Antalya köprülü kanyon rafting bölgesi oldukça ideal bir seçim olacaktır.

Antalya Köprülü Kanyon rafting; Sert kayaların içinden gelen dar boğazların yer altı kaynak suları ile beslenip geçilmez kanyonların içinden akan Köprü çay, ülkemizin en güzel rekreasyon alanlarından birini oluşturmaktadır. Bu bölgede birçok sayıda arkeolojik öneme sahip olan yerleşimler bulunmaktadır. Bunlar, Selge antik şehri, nehrin her iki yanında yapılmış olan burçlar ve kaleler, Kemerli Roma köprüleri ve tarihi yollar Köprülü kanyonuna oldukça değer katan yapılardır. Köprülü kanyon milli parkı Selge antik kenti ile birlikte Köprü çayın bir bölümünü içine alan 36000 hektarlık bir bölgeye sahiptir. Oluk köprüden 100 metrelik bir mesafeden önce su oldukça sakindir ve nehir bir havuza benzetilir. Bahsedilen bölge rafting için en ideal bölgedir. Bu açıdan rafting turu yaklaşık 14 kilometrelik bir yol gidildikten sonra tarihi güzellikler ile sona ermektedir.

Rafting Hizmetlerimiz

Antalya Köprülü Kanyon rafting; Rafting sporu yapılırken botlara 6 ya da 8 kişilik gruplar şeklinde binilmektedir. Yol boyunca rehberlerin verdiği komutlara uygun şekilde takım halinde botun gidişatını sağlarsınız. Ayrıca Antalya köprülü kanyon rafting heyecanı içinde büyük dalgalarla çarpışarak sakin sulara gitmenin hazzını yaşayacak güzel bir vakit geçireceksiniz. Hafta sonunu sevdikleriniz ile birlikte güzel bir plan yaparak geçirmek için şehir hayatının kalabalığından sıkılarak herhangi bir günü kendinize ayırarak ya da arkadaşlarınız ile günü birlik bir şekilde eğlenceli ve heyecanlı olan bu aktiviteye katılabilirsiniz. Sizlere sunduğumuz hizmetler ve profesyonel rehberlerimiz ile geçirdiğiniz zamanın eğlenceli ve heyecanlı olmasının garantisini sizlere veriyoruz. Tesislerimizde rafting yaparken gerçek anlamda keyif alacaksınız ve bu sporu bir hobi haline getireceksiniz.

Antalya Köprülü Kanyon rafting; Vücudun en çok adrenalin salgıladığı sporlardan biri olan rafting, son zamanlarda en çok tercih edilen su sporudur. Yaşlısından gencine herkesin yapabileceği bir spordur. Bu spor çok zorlu olmadığı için beceri ya da herhangi bir teknik bilgi gerektirmemektedir. Takımların başında bulunan profesyonel rehberlerin vereceği yönlendirmeler sonucu yapıldığı takdirde oldukça keyifli ve herhangi bir problem olmadan devam edilebilir. Bu spor da kullanılacak teknik malzemeler ve ekipmanlar ise can yeleği, kask ve su geçirmeyen kıyafetler kullanılmalıdır. Bu Spor her mevsimde yapılabilen ve mevsimlerine göre parkurlardaki doğal şartlar değiştiği için zorluk seviyesi yükselebilmektedir.

Antalya Köprülü Kanyon rafting; Rafting bir takım sporudur ve parkura, dereye ya da Nehir’e gitmeden önce profesyoneller tarafından eğitim verilmesi gerekmektedir. Eğitimler tamamlandıktan sonra, bu spor aktivitesine katılacak bireylere parkur alanında giymeleri gereken ekipman ve elbiseler verilir. Ülkemizin en çok tercih edilen rafting bölgelerinden biri olan Antalya köprülü kanyon rafting sporu için en çok tercih edilen yerler arasındadır. Tesisimiz tarafından yapılan eğitimler ile bu doğa harikası yerde yapılacak olan rafting aktivitesi sizlere oldukça keyif verecek.

Antalya Köprülü Kanyon rafting; Rafting takım olarak yapılan bir spor olduğu için herhangi bir acil durumda müdahale edilme durumu olduğu için riskleri, diğer sporlara göre düşüktür. Sporcuların tehlike anında yardımlaşması ve hızlı bir şekilde müdahale etme durumu olduğu için bu spordaki risk oranı oldukça düşüktür. Bu spor ile alakalı olarak bilgi almak isteyen kişiler rafting videoları izlemektedir. Bu videolar adrenalin dolu görüntüler içerdiği için başlamak isteyen birçok kişi videoların ön yargısına kapılarak çekinebilirler. Ancak rafting eğitimler tamamlanmadan yapılan bir spor değildir. Gerekli olan bütün emniyet tedbirleri alınır. Bireylere eğitimler verildikten sonra başlanır.

Antalya Köprülü Kanyon rafting; Tesislerimizde rafting heyecanını yaşamak isteyen kişilere önerilerimiz özellikle bu sporun eğitimlerine katıldıklarında kendileri de rahatlayacaktır. Herhangi bir korku ya da paniğe gerek olmadığını profesyonel rehberlerimizin yardımı ve yönlendirmesi ile birlikte bu tutkulu ve adrenalin içeren spora katıldığınızda sizlerde anlayacaksınız. Rafting sporu oldukça keyif veren ve sizleri rahatlatan son zamanlarda oldukça fazla ilgi görülen bir spordur. Ayrıca Antalya köprülü kanyon rafting tesislerimizde sizlere sunacağımız imkanlar ile bu güzide spor etkinliğine mutlaka sizlerde katılmayı unutmayın.

Antalya Köprülü Kanyon Rafting Turlarımız İçin Bizi Arayabilir Ve Detaylı Bilgi Alabilirsiniz. Aklınıza Takılan Tüm Soruları Bize İletmekten Çekinmeyiniz.

0850 562 65 19

0542 492 20 22

0554 147 95 35


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Artvin Barhal Çayı Rafting
Next reading
Antalya Köprüçay Rafting