Paylaş

Antalya Köprüçay Rafting Hakkında

Antalya Köprüçay rafting; Her yıl dünyanın birçok yerinden turist bu bölgeyi ziyaret etmektedir etrafında birçok tarihi miras barındıran bu bölge oldukça fazla ziyaretçinin akınına uğramaktadır. Ülkemizde her yıl binlerce kişi Köprü Çay rafting parkurlarında spor yapmaktadır. Tarihi kaleler, yollar ve arkeolojik öneme sahip olan birçok kaynak bu bölgenin değerini artırmaktadır.

Oluk Köprü civarından başlayan parkur yaklaşık 10 km’lik bir uzunluğa sahiptir. Oluk köprüyü başlangıç noktası olarak hem amatörler hem de profesyonel sporcular için oldukça uygundur. Sporcuların birinci kanyondan ikinciye geçmemeleri gerekmektedir. İkinci kanyonda akarsular ve kayalar keskin bir şekilde karşınıza çıkabilmektedir. Bu bölgenin ikinci kanyonu rafting için uygun değildir. Bölgede bulunan tesislerimizde sizlere en güvenli şekilde rafting hakkında bilgiler ve eğitimler vererek sizlerin heyecanlı ve güzel bir gün geçirmesini sağlıyoruz.

Rafting Hizmetlerimiz

Rafting sporu yapılırken botlara 6 ya da 8 kişilik gruplar şeklinde binilmektedir. Yol boyunca rehberlerin verdiği komutlara uygun şekilde takım halinde botun gidişatını sağlarsınız. Ayrıca Antalya Köprüçay Rafting heyecanı içinde büyük dalgalarla çarpışarak sakin sulara gitmenin hazzını yaşayacak güzel bir vakit geçireceksiniz.

Hafta sonunu sevdikleriniz ile birlikte güzel bir plan yaparak geçirmek için şehir hayatının kalabalığından sıkılarak herhangi bir günü kendinize ayırarak ya da arkadaşlarınız ile günü birlik bir şekilde eğlenceli ve heyecanlı olan bu aktiviteye katılabilirsiniz. Sizlere sunduğumuz hizmetler ve profesyonel rehberlerimiz ile geçirdiğiniz zamanın eğlenceli ve heyecanlı olmasının garantisini sizlere veriyoruz. Tesislerimizde rafting yaparken gerçek anlamda keyif alacaksınız ve bu sporu bir hobi haline getireceksiniz. Sizlerde Antalya köprüçay rafting yapmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Vücudun en çok adrenalin salgıladığı sporlardan biri olan rafting, son zamanlarda en çok tercih edilen su sporudur. Yaşlısından gencine herkesin yapabileceği bir spordur. Bu spor çok zorlu olmadığı için beceri ya da herhangi bir teknik bilgi gerektirmemektedir. Takımların başında bulunan profesyonel rehberlerin vereceği yönlendirmeler sonucu yapıldığı takdirde oldukça keyifli ve herhangi bir problem olmadan devam edilebilir. Bu spor da kullanılacak teknik malzemeler ve ekipmanlar ise can yeleği, kask ve su geçirmeyen kıyafetler kullanılmalıdır. Bu Spor her mevsimde yapılabilen ve mevsimlerine göre parkurlardaki doğal şartlar değiştiği için zorluk seviyesi yükselebilmektedir.

Rafting bir takım sporudur ve parkura, dereye ya da Nehir’e gitmeden önce profesyoneller tarafından eğitim verilmesi gerekmektedir. Eğitimler tamamlandıktan sonra, bu spor aktivitesine katılacak bireylere parkur alanında giymeleri gereken ekipman ve elbiseler verilir. Ülkemizin en çok tercih edilen rafting bölgelerinden biri olan Antalya köprüçay Rafting en çok tercih edilen yerler arasındadır. Tesisimiz tarafından yapılan eğitimler ile bu doğa harikası yerde yapılacak olan rafting aktivitesi sizlere oldukça keyif verecek.

Rafting takım olarak yapılan bir spor olduğu için herhangi bir acil durumda müdahale edilme durumu olduğu için riskleri, diğer sporlara göre düşüktür. Sporcuların tehlike anında yardımlaşması ve hızlı bir şekilde müdahale etme durumu olduğu için bu spordaki risk oranı oldukça düşüktür. Bu spor ile alakalı olarak bilgi almak isteyen kişiler rafting videoları izlemektedir. Bu videolar adrenalin dolu görüntüler içerdiği için başlamak isteyen birçok kişi videoların ön yargısına kapılarak çekinebilirler. Ancak rafting eğitimler tamamlanmadan yapılan bir spor değildir. Gerekli olan bütün emniyet tedbirleri alınır. Bireylere eğitimler verildikten sonra başlanır.

Tesislerimizde rafting heyecanını yaşamak isteyen kişilere önerilerimiz özellikle bu sporun eğitimlerine katıldıklarında kendileri de rahatlayacaktır.Rafting Sporu Herhangi bir korku ya da paniğe gerek olmadığını profesyonel rehberlerimizin yardımı ve yönlendirmesi ile birlikte bu tutkulu ve adrenalin içeren spora katıldığınızda sizlerde anlayacaksınız. Rafting oldukça keyif veren ve sizleri rahatlatan son zamanlarda oldukça fazla ilgi görülen bir spordur. Ayrıca Antalya Köprüçay Rafting tesislerimizde sizlere sunacağımız imkanlar ile bu güzide spor etkinliğine mutlaka sizlerde katılmayı unutmayın.Sizlere en iyi hizmeti  Akvitepark ekibi olarak vereceğiz bundan hiç bir şüpheniz olmasın.

Antalya Köprüçay Rafting Turlarımız İçin Bizi Arayabilir Ve Detaylı Bilgi Alabilirsiniz. Aklınıza Takılan Tüm Soruları Bize İletmekten Çekinmeyiniz.

0850 562 65 19

0542 492 20 22

0554 147 95 35


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Antalya Köprülü Kanyon Rafting
Next reading
Antalya Köprüçay Rafting