Paylaş

Antalya Jeep Safari Hakkında

Antalya jeep safari; Ülkemizde Akdeniz’e paralel uzanan dağlardan biri olan Toros Dağları, yaklaşık 2 bin kilometrelik bir dağ zincirinden oluşmaktadır. Ülkemizin pek çok bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapan ormanlık alanlarından biri olması nedeniyle tam bir doğa harikası olan Toros Dağları’ndan Akdeniz’in iç bölgelerine ulaşım ise ancak geçitlerle sağlanmaktadır. Antalya’da Jeep safarinin başlıca sebeplerinden olan bu canlı çeşidi ve şehrin yükseklerden görüntüsü safari daha özel kılmaktadır.

Antalya Jeep safari turlarında gruplar ve rehber eşliğinde ormanlar arasındaki tozlu yollarında ilerleyecek ve patikalarda görülmeyen doğa harikalarının fotoğraflarını çekme fırsatı bulabileceklerdir. Katılımcılar Antalya’nın iç kesimlerinde ki sıcaklıktan kurtulup Antalya Jeep safarisiyle kendisini rüzgara teslim edebilmektedir. Farklı Safari güzergahları üzerinde bulunan Köprülü Kanyon, tarihi kalıntılar, dağ köyleri ve ırmakta yolculuk yaparak farklı bir macera yaşanmaktadır.

Araçlar yazın üstü açık kışın kapalı olarak kullanılır. Antalya’da jeep safaride Toros’ları keşfetmek, inişli çıkışlı tozlu topraklı parkurunda bir serüven yaşamak, doğa ile bütünleşip asfalt yollardan ve kalabalıktan uzakta, çamların yeşili, gökyüzünün mavisi ve dağların morluğunda hem gözlerinizi hem de ruhunuzu dinlendirmek için yapılan günübirlik gezi ve turlardır.

Antalya Jeep Safari hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

  • Antalya’da jeep safaride yöresel kültürlerin yaşandığı köylerin içinden geçilen güzargahlar olduğu için orada doğal ürünlerden ve yöresel tatlardan yararlanmanız mümkündür.
  • Antalya’da jeep safaride Tozdan korunmak için fular, bandana getirilmesi önerilmektedir. Ayrıca Güneş kremi, Güneş gözlüğü ve yedek kıyafet sizi doğabilecek sorunlardan korumaya yardımcı olacaktır.
  • Antalya’da jeep safari 8-10 kişilik Jeeplerle 3-8 saat arasında değişen yolculuk sürelerini barındırmaktadır.
  • Antalya’da jeep safari de şelale yanından geçilebildiği gibi girmek isteyen katılımcıların yanında mayo, havlu ve ekstra kıyafet getirmesi gerekmektedir.
  • Safari sırasında fotoğraf, video çekmek isteyen katılımcıların yanlarında su geçirmez bir plastik kap getirmeleri elektronik cihazlarını korumalarına yardımcı olacaktır.

Antalya Jeep safari turları birlikte eğlenceli zaman geçirecek grupların tercih ettiği sıkça su savaşlarına da sahne olan sıradışı bir etkinliktir. Antalya Jeep Safari turu, çocuklu aileler için zor bir tur değildir. Jeep safari turlarına ailece huzur içinde katılabilir ve keyfini çıkarabilirler.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Alanya ATV Safari
Next reading
ABD Savaş Uçağı Batığı Dalışı