Paylaş

Anfora Vadisi dalış Hakkında

Anfora vadisi dalış; Antalya’nın güzellikleri saymakla bitmez tarihi ve turistik açıdan pek çok özelliği bulunan şehir ülkemizin en güzel dalış noktaları konusunda da öndedir. Bölgede sadece güneşlenmek değil deniz altında vakit geçirmek de bir o kadar eğlencelidir. Anfora dalış merkezi de bölgenin en eğlenceli dalış noktaları arsında bulunmaktadır. Bölgede su altında da su üstünde olduğu kadar güzel ve korunması gereken bir doku bulunmaktadır.

Her yıl binlerce turistin dalış yaptığı Anfora Vadisi su altının büyülü dünyasını sunmaktadır. Doğal güzellikler açısından gelişmiş olan bölge tarihi yapı ile de dikkat çekmektedir. Batık gemiler, mağaralar ve onlarca canlı türü bölgeyi zenginleştiren en önemli özellikler arasında yer almaktadır. Anfora Vadisi dalış noktası bu bölgede her yıl binlerce dalgıcı misafir etmektedir.

Anfora Vadisi’nde Dalış

Dalış sıradan görünen su yüzeyine karşı son derece büyülü bir su altını keşfetmektir. Bu bakımdan hayatında dalış ile bir kez karşılaşan pek çok kişi bu sporu tutku ile devam ettirmektedir. Üzerinde bulunduğu suyun hemen bir metre altında bambaşka bir dünya olduğunu keşfedenler özellikle yaz aylarında Anfora Vadisi’nde dalış keyfi yaşamak istemektedir. Limana en yakın dalış noktaları arsında yer alan Anfora Vadisi yapı olarak her seviyeden dalgıca uygundur.

Limana en yakın ikinci dalış bölgesi olan Vadi, tekne ile gidildiğinde 5 dakikalık bir mesafede yer almaktadır. Bölge adını kırık Anfora döküntüsünden almaktadır. Bu bölge deniz canlıları açısından son derece zengindir. Anfora Vadisi dalış derinliği yaklaşık 29 metreye kadar devam etmektedir. Bu derinliğe kadar dalgıçlar pek çok kalıntı ve canlı ile karşılaşmaktadır. Deniz canlıları açısından oldukça geniş yelpazesi bulunan bölge dalış keyfinin en güzel çıkarılacağı yerler arasında bulunmaktadır.

Anfora vadisinde bulunan canlılar; 

Deniz canlıları olarak Anfora dalış keyfi yaşayanlar ahtopot, orfoz, müren, vatoz gibi canlılar ile karşılaşır. Ayrıca bu bölgede dalışlarda domuz balığı da karşınıza çıkabilecek canlılar arasında yer alır. Anfora Vadisi’nda dalış yapmak isteyenler öncelikle gerekli kontrolleri yapmalıdır. Deniz tutanlar için dalış pek önerilmez. Bunun için mutlaka bulantı önleyici hap kullanılmalıdır.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Fethiye Jeep Safari
Next reading
Amphora Dalış