Paylaş

Amasya Rafting Hakkında

Amasya rafting; Dünyada ülkemizde her geçen gün popülerliğini arttıran spor dallarından biride rafting’dir su sporu olan rafting, oldukça adrenalin dolu ve heyecanı doruk noktalarına çıkaran bir faaliyettir. Bireyler bu hava sporunu hem profesyonel bir şekilde hem de eğlence ve aktivite alanlarına renk ve farklılık katmak için tercih etmektedir. Profesyonel olarak ilgilenenler için adeta bağımlılık yapan bu spor dalı bazı bireyler için ise tam zamanlı bir işe dönüşmüş durumdadır. Rafting su sporu ülkemizde oldukça desteklenen bir spor biçimidir.

Elverişli olan her alanla heyecan dolu bu sporunun yapılması için izinler verilmektedir. Bununla birlikte rafting su sporunun gelişmesi için profesyonel olarak eğitimlerde verilmektedir. Bu eğitimler ücretli ve ücretsiz şekilde isteyen her bireye verilmektedir.

Türkiye’de en çok rafting keyfi yapılan mekanlar nerelerdedir?

  • Düzce şehrimizde bulunan melen çayı rafting keyfi için oldukça elverişli ortamların baında gelmektedir. Yeni başlayan için oldukça iyi bir seçimdir.
  • Karadeniz bölgesinde rafting keyfi yapmak isteyenler için Rize en elverişli ortamların arasında ilk sırada yer almaktadır. Bölgede en çok fırtına tepesi tercih edilmektedir.
  • Muğla şehrimiz rafting keyfi için uygun noktalara sahip şehirlerimiz arasındadır. Fethiye’de bulunan dalaman çayı rafting keyfi yapmak isteyenlerin bölgede ilk tercihleri olmaktadır.
  • Antalya rafting su sporu için elverişli birçok noktaya sahip olmaktadır. Bunlar; beşkonak ve manvagattır. Bölgede rafting keyfi aktif olarak sürekli olarak yapılmaktadır.

Ülkemizde rafting keyfine uygun bir çok dere, akarsu, çay ve nehir bulunmaktadır. Bu elverişli yerlerden biriside Amasya şehrimizdir. Amasya raftin keyfi yapmak isteyenler için oldukça uygun sulara sahiptir. Amasya merkezde bulunan Yeşilırmak rafting keyfi için oldukça verimli bir sudur. Amasya rafting keyfi yapmak isteyenlerin vazgeçilmez adresi şüphesiz yeşilırmaktır. Amasya rafting keyfi Yeşil ırmakta ilk olarak 2011 senesinde yapılmıştır. Günümüzde halen aktif olarak Amasya meraklılarına rafting keyfi yapma imkanı sunmaya devam etmektedir. Bununla birlikte rafting keyfi için düzenlenen yarışmalarda sıklıkla yapılmaktadır.. Yapılan her festivalde de rafting keyfi etkinliklere mutlaka dahil edilmektedir.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
ATV Safari Kıyafetleri
Next reading
Aktivite Park Yamaç Paraşütü