Paylaş

Amasya Camping Hakkında

Amasya camping; Ülkemizin her bölgesinde camping aktif olarak yapılmaktadır her bölgenin kendine has iklim yapısı bulunmakta, sürekli olarak camping yapan doğa sevdalıları , her bölgede farklı bir deneyim yaşama şansı bulmaktadırlar özellikle yaylalarda camping yapmayı sevenler için Amasya kamp alanları oldukça uygun bir bölgedir. Amasya’da kamp alanları genellikle yeşillik ve ağaçlık olan bölgelerdir. Amasya’da birden fazla Kamp alanı bulunmakta ve bu alanlar her mevsim tercih edilmektedir.

Amasya camping yapılacak alanlar nerelerdir?

  • Amasya Camping Şahin Yayla; özellikle yaz döneminde camping yapmak için oldukça tercih edilen bu yayla, Amasya ve tokat sınırında yerini almaktadır. Bölge halkı camping veya piknik yapmak için mutlaka şahin yaylasını tercih etmektedirler. Yaylada bulunan göl camping alanında su sevenler için oldukça tercih sebebi olacak bir durumdur. Bölgede bakkal veya market gibi alanlar bulunmamaktadır. Camping alanına gitmeden önce ihtiyaçlarınızı karşılamanız tavsiye edilir. Camping alanı oldukça yeşillik ve ağaçlık bir alana sahiptir. Yaylanın kendine has havası da tercih sebebi olmasında oldukça etkilidir.
  • Amasya Camping Akdağ Arazisi; arazilerde camping yapmayı seven ve tercih edenler için oldukça iyi bir bölgedir. Ücretsiz olan bu camping alanında tırmanış yapmakta mümkündür. Bölgede istediğiniz gibi çadırla veya bir karavan ile camping Ateş yapmakta serbesttir fakat daha önce kullanılmış olan alanları kullanmanız gereklidir. Bölge şehir merkezine uzak bir konumdadır, bu nedenle camping alanında herhangi bir wc, duş, bakkal, market vs ihtiyaç karşılama alanları bulunmamaktadır. Bununla birlikte bölgede geyik görme şansınız da çok yüksektir.
  • Amasya Camping Çal Yayla; camping için yayla tercih edenlerden iseniz çal yaylası camping yapmanız için oldukça uygun bir noktadır. Doğa ile iç içe olacağınız bu bölge kendine has olan yapısı ile size unutulmayan bir camping deneyimi yaşatmış olacaktır. Göl kenarı camping ilk tercihiniz ise, alanda göl bulunmaktadır. Oldukça sesiz ve uğrak olmayan bu bölge aynı zamanda da gayet güvenli bir ortamdır. Bölge şehir merkezine uzak olduğundan tuvalet, duş imkanı bulunmamaktadır.

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Akdenizin Misafir Uçakları
Next reading
Armutalan Atv Safari