Paylaş

Alanya Jeep Safari Hakkında

Alanya jeep safari; Ülkemizde gezilip görülmeye değer illerimizden biriside Alanya’dır Alanya’da yapılan Alanya Jeep safari turları Alanya kültürünü ve miraslarını bize tek tek gösterir ve aynı zamanda eğlenceli vakit geçirme sözünü tutar. Alanya jeep safari turu çam ormanlarıyla kaplı Toros dağlarında üstü açık jeeplerle düzenlenen bir doğa turudur. Safari turunda Alanya’nın şehirden uzak doğal yüzünü keşfedeceksiniz. Bin beş yüz metre yükseklikten muhteşem Alanya şehrine ve Akdeniz manzarasına hayran kalınmaktadır.

Alanya’da Jeep safari turu portakal, muz , limon bahçeleri arasından Toros dağlarına uzanan Oba çayı yakınlarında şelalede duraklayabileceğiniz ve yüzebileceğiniz Toros dağları eteklerinden şehir manzarasına hakim fotoğrafların çekilebileceğiniz, yöresel köy lezzetleriyle buluşulacak ve kültürlerin farklılıklarına şahit olabileceğiniz bir etkinliktir bu etkinlik boyunca sadece farklı yerler görmekle kalmayıp grup olarak su savaşlarına katılıp eğlence arayışında bulunulabilmektedir.

Alanya Jeep safari boyunca bilgili tur rehberleri tarafından Alanya’nın saklı hazineleri ve geçmişi hakkındada epey bilgi sahibi olabilirsiniz ormanlar arasından geçen tozlu yollarda ilerlerken etraftan gelen kuş sesleri, çam ağaçları ve çeşitli bitkilerin kokusu sizlerin  burada huzurlu  hissetmenizi sağlayacaktır. Akdeniz iklimi ve Torosların bol yağmur alan bu bölgesi  değerli tropik bitkilerin yetişmesine olanak sağlıyor.

Bu hususa önem vererek Alanya’da jeep safari turuna katılan kişiler için muz, mandalina, portakal, kivi, avokado ve çeşitli meyvelerin bulunduğu bahçelere gidilmekte, Mevsimine göre katılımcılar bu meyvelerden ücretsiz olarak tadabilirler.

Alanya Jeep Safari hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

  • Alanya’da jeep safarisine katılmadan önce yanınızda bulunması gereken malzemelerden bazıları şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, havlu ve yedek kıyafetlerdir.
  • Alanya’da jeep safari 4-8 kişilik gruplar halinde 7-8 saat kadar gezebilmek mümkündür.
  • Alanya’da jeep safari turlarında telefon veya fotoğraf makinelerinizi korumak için su geçirmeyen kılıflar ile olası kazaların önüne geçebilirsiniz.
  • Alanya’da jeep safaride Tozdan korunmak için fular, bandana getirilmesi önerilmektedir.

Alanya Jeep Safarisinde en güzel yerlerden biriside Dim vadisine doğru yola çıkıp Dim barajını görerek yola devam edip Dim çayına girip serinliği hem bedeninizde hemde ruhunuzda hissetmektir.

 


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Aksaray Atv Safari
Next reading
88 Taşlar Dalış Alanı