Paylaş

Aktivite Park Yamaç Paraşütü

Aktivite park yamaç paraşütü; Ev ve iş arasında mekik dokuyan ve hayatında hiçbir farklılık hissetmeyen bireyler şüphesiz ki yeni arayışlar içine girmektedir özellikle metropol şehirlerde yaşayan bireyler gökyüzüne doğal güzelliklere hasret bir şekilde yaşamaktadır. Hayatımıza yeni güzellikler ve heyecanlar katmak için birçok spor dalı bulunmaktadır. Adrenalin arayan macerayı sevenlerin ilk tercihi şüphesiz ki yamaç paraşütü uçuşları olacaktır. Sanılanın aksine oldukça güvenli ve kaza oranı oldukça düşük olan bu hava aracı, günümüzde artık oldukça popüler bir konumda yer almaktadır.

Profesyonel bir spor olmakla birlikte, yamaç paraşütü uçuşlarına aktivite ve faaliyet alanlarında tercih edenlerinde sayısı oldukça fazladır. Ülkemizin birçok şehri ve alanı yamaç paraşütü keyfi için oldukça elverişli durumdadır. Türkiye’nin kalabalık şehri olan İstanbul’da sanılanın aksine yamaç paraşütü keyfi için oldukça elverişli ortamlar mevcuttur. İstanbul birçok hava, kara, deniz spor aktivitelerine oldukça uygun ve ev sahipliği yapmaktadır.

İstanbul’da yamaç paraşütü keyfi yapılacak yerler neresidir?

  • Karaburun; İstanbul sahip olduğu en eşsiz deniz kıyılarından biri olan Karaburun kıyısı, Arnavutköy ilçesine bağlıdır. Uçuş için uygun olan 3 tane pist alanı mevcuttur. Muhteşem deniz manzarası ile yamaç paraşütü keyfini doruklara kadar yaşamanıza neden olmaktadır.
  • Ormanlı; Çatalca’ya bağlı olan bu köy İstanbul’da yamaç paraşütü keyfi için tercih edilen ilk adreslerden birisidir.
  • Şamlar Köyü, THK Türk Hava Kurumuna bağlı eğitimler için kullanılmaktadır. Başakşehir’de bulunmaktadır.

İstanbul’da birçok spor aktivitesini bir arada yapmanıza olanak sağlayan aktivite park yamaç paraşütü sevdalılarının da en uğrak mekanlarından bir tanesidir. Tek kişilik uçuşlarla birlikte profesyonel olarak tandem uçuşlarda gerçekleştirilmektedir. Aktivite park yamaç paraşütü keyfi için önceden rezervasyon gereklidir. Tandem uçuş gerçekleştirmek isteyen bireylerin randevu almaları durumunda belirlenmiş olan tarih ve saate uçuşlar gerçekleşmektedir. Aktive park yamaç paraşütü keyfi yapmak isteyen bireyler için aktif olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Aktivite parkta yapılan diğer etkinlikler ve faaliyetler nelerdir?

  • Rafting
  • Atv turları
  • Tüplü dalışlar
  • Kamping
  • Jeep – safari

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Amasya Rafting
Next reading
Aksaray Rafting