Paylaş

Aksaray Rafting Hakkında

Aksaray rafting; Rafting en az 4 kişilik en fazla 12 kişilik yapılan bir takım sporudur raft adı verilen şişme botlarda kürek çekerek yapılan bir su sporu olan raftingde koordine olmak çok önemlidir aksi takdirde raft devrilebilir ve alabora olabilirsiniz. Rafting yediden yetmişe yüzme bilen herkesin yapması gereken harika bir spordur. Rafting yaparken harika manzaralara tanık olup Aksaray’ ın bunaltıcı sıcağından kurtulabilirsiniz.

Rafting zorluk dereceleri 1 ile 6 rakamları arasında değer alır. Profesyonel değilseniz bile 1. derecede bir parkurda çok kolay bir şekilde rafting yapabilirsiniz. 6. dereceden bir parkur oldukça tehlikedir eğer profesyonel değilseniz yanınızda akarsu yatağını iyi bilen bir rehber eşliğinde rafting yapmalısınız. Rehber takımı yönlendirecek ve raftın herhangi bir engelle karşı karşıya gelmemesi için uğraşacaktır. Rapid adını verdiğimiz taş kütükleri, taşlar, kayalıklar gibi doğal engeller akarsuyun akış hızını değiştirir bu yüzden rapid fazla oldukça parkur derecesi de buna bağlı olarak artar. Aksaray rafting yapmak için oldukça elverişli bir şehirdir.

Aksaray’ da rafting yapabilmeniz için birçok alan bulunmakta. Aksaray’ da Ihlara vadisinde rafting yaparak harika anlar yaşayabilirsiniz. Vadi içersindeki Melendiz Çayı’ nda rafting yapabilirsiniz. Aksaray rafting yapanların sıkça tercih ettiği bir şehirdir. Ihlamur Vadi doğası ve tarihi yapıları ile sizi kendine hayran bırakacak. Rafting yapmak için debinin en yüksek olduğu ikbahar ve sonbahar aylarını tercih edebilirsiniz.

Rafting sezonu Ne zaman açılıyor ?

Rafting yapmak için her yıl yüzlerce kişi Melendiz Çayı’ na gelmektedir. Rafting sezonu ilkbaharda açılıp sonbaharda kapanmaktadır. Sizde Aksaray’ a gelerek adrenalin seviyenizi zirveye çıkaracak olan bu sporu yapabilirsiniz. Sizleri de Aksaray rafting keyfini çıkarmanız için Melendiz Çayı’ na bekliyoruz. Kaliteli vakit geçirecek ve unutulmaz anlar yaşayacaksınız.

  • Aksaray’ da bulunan Melendiz Çayı rafting yapmak için oldukça elverişlidir.
  • Aksaray doğal güzellikleri ile sizi kendine hayran bırakacak bir şehir. Sizler de mutlaka Aksaray’ a uğrayıp rafting yapmanın keyfini çıkartmalısınız.
  • Melendiz Çayı’ na ulaşım kolaydır. Ulaşımda sorun yaşamazsınız.
  • Sizler de Melendiz Çayı’ na gelip doğanın güzellikleriyle vakit geçirip rafting yapabilirsiniz.

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Aktivite Park Yamaç Paraşütü
Next reading
Aksaray Yamaç Paraşütü