Paylaş

Aksaray Camping Hakkında

Aksaray camping; Doğa sporları yapmayı sevenlerin her yıl her ay ve her yerde yapabilecekleri camping yeşillikler ve maviliklerin bir arada bulunduğu huzurlu bir ortamda yorgunluğumuzu atmamıza yardımcı olur. Kampçılık çadır ve kamp yapmak için gereken diğer ekipmanlarla sporcuların yola koyulmasıyla başlar. Kampçılık tek başına yapılabilen bir spor olmasının dışında trekking ve dağcılık gibi diğer ekstrem spor dallarıyla da yapılabilen bir spor türüdür. Kampçılık günlerce haftalarca hatta aylarca sürebilir. Aksaray camping yapanların tercih ettiği bir şehirdir.

Aksaray Camping Alanları

Uyku tulumları ve ve çadılarla yapılan kampçılıkta belli bir süre konaklamak zorundasınızdır. Aksaray kamp alanları Konaklama yerleri ormanların içi, deniz kıyıları veya dağların etekleri gibi yerler olabilir. Kampçılık yaparken çadırınızı nereye inşa ederseniz orada konaklayabilirsiniz. Yani nereye çadır kuracağınız ve nerede konaklayacağınız tamamen size kalmış. Her türlü doğa faaliyetlerinin başında gelen camping diğer spor dallarıyla iç içedir ve zihinsel açıdan rahatlayıp doğayla iç içe vakit geçirmenizi sağlar.

Kamp yapmadan önce mutlaka kamp malzemelerinizi eksiksiz bir şekilde temin etmelisiniz. Ekipmanlarınızı ve kıyafetlerini kamp yapacağınız alanın değişen hava koşullarına ve engebeli arazilerine göre hazırlamalısınız. Aksaray camping yapmak için iklimiyle de elverişlidir. Yılın birçok ayında Aksaray’ da kamp yapabilirsiniz.

Kamp yapmak için uzun süreli bir eğitime ihtiyacınız yok. Eğer ilk kez kamp yapacaksanız öncelikle çadır kurma, ateş yakma, yemek hazırlama gibi faaliyetleri öğrenmeniz gerekmektedir. Tuvalet gereksinimi için de uygun bir yere çadırınızı kurmalısınız. İlk kez kamp yapacaklar için kamp yerinin seçimi de son derece önemlidir. Aksaray camping yapmak için elverişli kamp alanına sahip olan bir şehirdir.

  • Adeta cennetten bir köşe olan Ihlara Vadisi’ ne çadırınızı kurup kamp yaparak harika vakit geçirebilirsiniz. Cılız bitki örtüsüne bulunan Ihlara Vadisi maviliklerin ve yeşilliklerin birleştiği eşsiz tabiat manzarasına sahip olan bir kamp alanı. Vadi içerisinde kiliseler bulunmaktadır ve kamp sırasında bu kiliseleri de keşfe çıkabilirsiniz. Vadide yer alan kiliselerinin hepsinin ayrı bir hikayesi bulunmaktadır. Macera dolu bir kamp alanı arıyorsanız Ihlara Vadisi tam da size göre.

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Acil Durum Güvenlik Önlemleri
Next reading
Alanya ATV Safari