Paylaş

Ağrı Rafting Hakkında

Ağrı rafting; Profesyonel bir spor dalı olan hem de eğlence ve günü birlik faaliyetlerde oldukça tercih edilen rafting keyfi her geçen gün daha da popüler olmaya devam edilmektedir. Rafting tam anlamıyla bir takım oyunudur. Takım birliği rafting keyfinizi hem başarılı hem de unutulmaz kılacaktır bir rafting gurubu en az 4 kişi içermesi gerekmektedir grup sayıları4, 6, 8, 10 ve 12 şeklinde olabilmektedir. Her takımda lider olması gerekmektedir. Takımlarda ki liderler genel olarak rafting sporunda profesyonel bir şekilde bulunan ve bu iş uzman olarak yapan kişilerdir. Takım liderleri, takımlara gerekli olan bütün komutları ve bilgileri vermektedir spor esnasında takım bireyleri lidere göre hareket etmektedir.

Rafting keyfi hızlı akan bir dere, çay, nehir veya akarsu üzerinde yapılmaktadır. Oldukça hızlı bir şekilde akan bu su üzerinde devrilip alabora olmadan belirtilen bitiş noktasına varmayı hedeflemektedir. Rafting keyfinin birçok zorluk derecesi bulunmaktadır. Profesyonel olarak bu sporla ilgilenen bireyler, en alt dereceden başlayarak, her derecede deneyim ve başarı kazanarak üst derecelere çıkmaktadırlar.

Peki rafting keyfi yapmak için getirilen kısıtlamalar nelerdir? Bilinmesi gerekenler nelerdir?

  • Rafting çocuklarda 7 yaş sınırı ile gerçekleşmektedir. Zorluk derecesi yüksek olan bölgelerde bu yaş sınırı farklılık göstermektedir.
  • Hamile bayanlar için rafting sporu uygun görülmemektedir ve tavsiye edilmez.
  • Kalp rahatsızlarına ve solunum yolu problemleri olan bireyler rafting keyfi için uygun değillerdir. Yapmaları tavsiye edilmez ve yasaktır.
  • Su sporu olduğu için yüzme bilmek önemli bir husustur. Fakat derecesi oldukça düşük olan bazı rafting derecelerinde yüzme gerekmediği de görülmektedir.

Ülkemizde birçok rafting alanı keşfedilmiş ve sürekli olarak bu alanlar faaliyetlere açılmıştır. Ağrı şehrimiz rafting keyfi için oldukça uygun alanlara sahiptir. Ağrı rafting keyfi yapmak isteyen bireyler bölgede yeni noktalar aramaya ve bulmaya devam etmektedir. Ağrı rafting keyfi için bölge oldukça istekli olup gerekli imkanları hazırlamaya sunmaya isteklidir. Sizde Ağrı rafting keyfi yapmak istiyorsanız bölgede ki elverişli ortamları keşif etmeye bakın.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Aksaray Yamaç Paraşütü
Next reading
Ağrı Yamaç Paraşütü