Paylaş

Ağrı camping; Ağrı’da camping yapmak isteyen doğa severler için ücretli ücretsiz birçok camping alanı aktif olarak kullanılmaktadır. Ağrı’nın eşsiz bitki örtüsü ve kendine has kent yapısını keşfetmek isteyenler bölgeye şehir içi ve şehir dışı olarak oldukça ziyaret etmektedirler. Ağrı’da ücretli kamp alanlarından ziyade çok sayıda ücretsiz olarak camping yapabileceğiniz alanlar mevcuttur.

Ağrı camping yapmak için uygun yerler nerelerdir?

  • Ağrı Camping Balık Gölü; camping yapmak için bölgede çok bilinen ve tercih edilen yerlerin başında gelmektedir. Göl kenarında camping yapmak isteyenler için balık gölü oldukça iyi bir tercih olacaktır. Camping alanı şehir merkezinden uzak bir konumdadır. Bölgede çadır kurma ve ateş yakma imkanı bulunmaktadır. Wc, duş, market ve bakkal gibi alanlar mevcut değildir. Bununla birlikte bölge ağaçlık bir ortam değildir. Düz ova şeklinde olan bir camping alanıdır.
  • Ağrı Camping Diyadin Kanyon; bölge şehir merkezine yakın olan bir bölgedir. Yürüyerek market, bakkal ve wc gibi ihtiyaçlarınızı  karşılayabilirsiniz. Camping alanında yabani hayvanlar olukça fazladır ve camping sırasında fazlaca görülebilir. Camping alanına toplu taşıma ile ulaşım mevcuttur. Ateş yakma ve çadır kurma imkanı bölgede mümkündür.
  • Ağrı Camping Meteor Deliği; Ağrı’da isminden dolayı oldukça merak edilen ve camping yapmak istenilen alanlardan bir tanesi de meteor çukurudur. Bölgedeki bu çukurun bir meteor düşmesi oluşup oluşmadığı kesin bir durum değildir fakat bu şekilde isimlendirilmiştir. Ağrı’da oldukça tercih sebebi olan bu camping bölgesi şehir merkezinden oldukça uzak bir konumda yer almaktadır. Bölgede yabani hayvanlar oldukça fazla görülmektedir. Dağlık veya ağaçlık bir yapıya sahip değildir. Herhangi bir wc, duş, bakkal, market vs bulunmamaktadır. Camping alanına gitmeden bütün ihtiyaçlarınızı karşılamanız önerilir.
  • Ağrı Camping Ağrı Dağı; Türkiye’nin zirvesinde camping yapmak isteyenlerin oldukça hayran kaldığı bir camping alanıdır. Yaz ve bahar ayları bu bölgede camping yapmak için en uygun zamanlardır. Bölgeye toplu taşıma ile ulaşım imkanı yoktur. Market, bakkal, elektrik, internet, wc ve duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz imkanlar bulunmamaktadır.

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
ABD Savaş Uçağı Batığı Dalışı
Next reading
Aksaray Atv Safari