Paylaş

Afyonkarahisar ATV Safari

ATV Safari son yılların en popüler doğa sporları arasında yer alıyor.
Macera ve adrenalin tutkunlarının vazgeçilmez sporu olan ATV Safari sayesinde şehir hayatının yoğunluğundan ve karmaşasından bir süreliğine de olsa uzaklaşabilirsiniz.

ATV Safari outdoor sporların enerji depolayacağınız bir türüdür. ATV Safari özel bir araçla yapılan outdoor spor türüdür. Arazi için özel olarak üretilen ve dağ, tepe gibi zorlu yol şartlarında kullanılabilen araçlar ile yapılan turlar ATV Safari olarak adlandırılmaktadır.

ATV Safari dilerseniz 1,5 saatlik ya da talebe göre 6 saatlik bir zaman diliminde gerçekleştirilen, yeri geldiğinde çamurlara battığınız, yeri geldiğinde de tepelere tırmandığınız heyecanlı bir doğa sporudur. Afyonkarahisar ATV Safari yapmak için oldukça elverişli bir şehirdir.

 

Afyonkarahisar ATV Safari için Genel Kurallar;

ATV Safari yapabilmeniz için en önemli kural 17 yaşını doldurmuş olmanızdır. ATV Safari yapmadan önce kısa bir eğitim almanız gerekiyor. ATV Safari turu hizmeti aldığınız firma tarafından size 15 dakikalık teorik, 15 dakikalık da pratik bilgi verilmektedir ve sonra bu sporu yapmaya başlayabilirsiniz.

Bu sporu yaparken amaç, ATV Safari turunda doğanın güzelliğini yaşayabilmek, çamurlar, çukurlar ve tepeleri güvenli bir şekilde aşarak anılar arasına unutulmaz bir günü daha eklemek olacaktır.

ATV Safari turuna çıkmadan önce mevsim şartlarına uygun olarak giyinmeniz yani özellikle kış ise kalın ve sizi sıcak tutacak bir mont veya yağmurluğunuzu unutmamalısınız. Bunun dışında sağlam bir spor ayakkabı, içeceğiniz ve malzemelerinizi koyacağınız bir sırt çantası temin etmelisiniz.

 

ATV Safari’de Güvenlik

 

ATV Safari turuna çıkarken güvenlik konusunda sorun yaşamamak için gerekli cross kask, body armour, gözlük ve galoş size turu sağlayan firma tarafından verilir.

ATV Safari herkes tarafından kolayca yapılabilecek bir spordur. Afyonkarahisar ATV Safari yapanların sıkça uğradığı bir şehirdir.

  • Afyonkarahisar Sandıklı’ da Afyonkarahisar’ ın eşsiz manzarası olan yemyeşil doğası ile ATV Safari yaparak baş başa vakit geçirebilirsiniz.
  • Dinar’ da da ATV Safari yaparak hayatın sıkıcılığından koparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
  • Bolvadin de ATV Safari yapabileceğiniz bir diğer parkur. ATV Safari yaparak macera dolu anlar yaşayabilirsiniz.
  • Afyonkarahisar’ da ATV Safari yapabilmek için birçok parkur bulunmaktadır. Eğer siz de hayatın sıkıcılığından ve yoğunluğundan sıyrılmak istiyorsanız sizi de Afyonkarahisar’ a ATV Safari turuna davet ediyoruz.

 


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Adıyaman Camping
Next reading
İstanbul Ümraniye ATV Motor