Paylaş

Afyon Rafting Hakkında

Afyon rafting; Su sporları arasında kuşkusuz en adrenalin dolu olan rafting’dir oldukça heyecan ve hız dolu olan tansiyonu biraz olsun düşmeyen bu su sporu yediden yetmişe herkesin yapmak istediği sporlar arasındadır tam bir takım motivasyonu ve birliği ile olumlu sonuçlar elde edilen bu spor dalı, her geçen gün meraklılarını ve taliplerini arttırmaktadır. Rafting su sporu, raft ismi verilmiş bot ile gerçekleştirilmektedir. Takım birliği ile yapılabilen bu spor en 4 kişiye en fazlada 12 kişiye ihtiyaç duymaktadır.

Oldukça hızlı ve seri bir şekilde akmakta olan bir derede, akarsuda veya bir nehirde rafting sporunu gerçekleştirmek mümkündür. Hızlı akan sular rafting sporu için elverişli ortamlar hazırlamaktadır. Hızlı akan bu su üzerinde bireyler engelleri aşarak  bitiş noktasına varmak için uğraşırlar. Takım halinde yapılan bu spor dalında lider takımı genel olarak yöneten,  yapılması gerekenleri söyleyen komutları veren kişidir.

Ülkemizde ve dünya bu aksiyon dolu su sporunu oldukça desteklemektedir. Ülkemizde de rafting keyfi için elverişli olan bir çok akarsu, nehir ve dereler bulunmaktadır. Rafting su sporunun gelişmesi için her türlü olanaklarda sağlanmaktadır. Elverişli olan bu ortamlarda rafting keyfi yapılması için izinler verilmektedir. Bununla birlikte daha da gelişmesi ve yaygınlaşması için etkinlikler ve yarışmalarda aktif olarak yapılmaktadır. Rafting eğitimleri de profesyonel olarak verilmektedir.

Ülkemizde rafting keyfi için tercih edilen noktalar nelerdir?

  • Barhal çayı
  • Fırtına deresi
  • Melen çayı
  • Köprü çay
  • Dim çayı
  • Kelkit çayı
  • Çoruh nehri
  • Dalaman çayı

Ülkemizde aktif olarak birçok şehirde rafting keyfi faaliyetleri yapılmaktadır. Afyonda rafting keyfi yapmak için elverişli sulara sahiptir. Yeni yerler ve mekanlar bulmak isteyen sporcular Afyon’daki elverişli noktaları keşfetmeye devam etmektedir. Afyon rafting keyfi yapmak isteyen sporcuları bünyesinde ağırlamaya devam etmektedir. Sadece Afyon şehrimiz değil ülkemizin birçok şehrinde elverişli birçok dere, akarsu ve çaylar bulunmaktadır. Bunlarla birlikte daha keşfedilmemiş birçok noktada mevcuttur. Afyon rafting keyfi yapmak isteyenler için birçok keşfedilmemiş nokta bulunmaktadır.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Ağrı Yamaç Paraşütü
Next reading
Afyon Yamaç Paraşütü