Paylaş

Afyon Camping Hakkında

Afyon camping; Camping ülkemizin her alanında aktif olarak doğa severler tarafından yapılmaktadır. Afyon camping alanlarına oldukça fazla sahip olan bir şehrimizdir Afyon kamp alanlarının çoğu ücretsiz olmaktadır. Gerek şehir içi gerek şehir dışı, yurt içi, yurt dışı birçok doğa severi her dönemde ağırlamaktadır. Bölgenin iklim şartlarında dolayı , hemen hemen her mevsim Afyon’da camping yapılmaktadır.

Afyon camping yapılacak yerler nerelerdir?

  • Afyon’da Camping Erkmen Bölgesi; ormanlık bir alan olan Erkmen bölgesi, oldukça yeşillik bir alandır. Bölgede en çok tercih edilen camping alanlarından bir tanesidir. Yerleşim alanlarından çok uzak bir şekilde camping yapmak istemeyenler özellikte bu bölgeyi tercih etmektedirler. Bölgede wc, market , bakkal gibi ihtiyaçalarınızı karşılayabileceğiniz yerler bulunmaktadır. Bununla birlikte bölge halkı da oldukça yardım severdir.
  • Afyon’da Camping Eber Göl; su kenarında camping yapmayı seven ve tercih edenler için oldukça iyi bir camping alan tercihi olabilir. Bölge mayıs aylarında ayrı bir havaya bürünmekte ve bu bölgeyi bilenler daha önce deneyim etmiş kişiler , çoğu zaman mayıs ayını tercih ederler. Gölde oldukça fazla canlı türü yaşamaktadır. Bu bölgenin belki tek eksi tarafı göl dolayısıyla oluşan sivrisinek durumudur. Camping yapmaya gitmeden için kesinlikle önleminizi almanız önerilir. Bölge kent merkezinden ve yerleşim alanlarından uzaktadır. Market, bakkal gibi ihtiyaçlarınızı camping alanına gelmeden temin etmeniz tavsiye edilir.
  • Afyon’da Camping İhsaniye Frig Alanı; doğa severlerin oldukça tercih ettiği eşsiz bir doğa mirası bölgesi olan frig vadisi camping için tercih edilen yerler arasında ilk sıradadır. Bölgenin tarihi 3000 yıla kadar dayanmaktadır. Tarihi bir bölgede camping yapmak istiyorsanız Afyon camping alanlarının en size göre olanı denebilir. Vadi kent merkezine yakın bir alanda bulunmamaktadır. Duş, wc, bakkal ve market gibi imkanlar bölgede bulunmamaktadır. Camping alanına gelmeden tüm ihtiyaçlarını karşılamanız önerilir.
  • Afyon’da Camping Kayıhan Vadisi; göl yakınında camping yapmak istenler için oldukça verimli bir bölgedir. Kent merkezine uzak bir konumdadır. İhtiyaçlarınızı camping alanına gelmeden temin etmeniz önerilir.

Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
88 Taşlar Dalış Alanı
Next reading
Ağva Atv Safari