Paylaş

Adıyaman Camping Hakkında

Adıyaman camping; Ülkemizde en çok tercih edilen doğa sporu camping olmuştur her bölgede aktif olarak camping yapılmakta ve birçok uygun ortam bulunmaktadır. Doğa severler camping yapmak için ülkemizi oldukça tercih etmektedir.  Camping için yurt dışı birçok turist her yıl ağırlanmaktadır. Camping metropol hayattan sıkılan, her insanın kendini dinlendirmek için çıktığı bir yolculuktur. Öyle ki camping doğa sporunu yaşam şekli haline getiren bireyler bile mevcuttur.

Ülkemizde camping yapmak için tercih sebebi olan noktalardan bir tanesi de Adıyaman şehrimizdir. camping yapmak için uygun birden fazla alana sahiptir.

Kendine has iklim yapısı ve doğası ile camping yapmak isteyen doğa sevdalıları bölgeye akın etmektedir kamp alanlarının her biri birbirinden farklı ve kendine hastır.

Adıyaman camping yapma alanları nerelerdir?

  • Adıyaman Kampı Gölbaşı Tabiat Park; Adıyaman camping yerleri arasında ilk tercih edilen mekandır bölgede iki göl bir arada bulunmaktadır. Su kenarında veya suya yakın yerlerde camping yapmayı tercih edenler için oldukça uygundur. Bölgede market ve wc gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alanlarda mevcuttur. Pek çok kuş cinsi olan bu bölgede kuş sesleri ile ayrı bir camping yapma imkanınızda olacaktır.
  • Adıyaman Kampı Yen Kalesi; bölge kültürel zenginlikler açısından oldukça verimlidir. Çadır kurmak için uygundur, bununla birlikte karavan ile de camping yapmak için müsaittir. Doğa yürüyüş yapmak isteyenlerin tercihi olmaktadır.
  • Adıyaman Kampı Nemrut Dağ; Adıyaman’ın sahip olduğu en özel miraslardan birisi kuşkusuz nemrut dağıdır. Dağ eteklerinde camping yapmayı seven ve tercih edenler için oldukça beklentileri karşılayacak bir bölgedir. Bununla birlikte bölgedeki tarihi eserler ve korunan bölgelerde camping yapmak yasaktır. Tarih ve doğayı iç içe yaşamak isteyenler için oldukça uygun bir camping alanıdır.
  • Adıyaman Kampı Besni Su Gözü; su kıyılarında camping yapanlar için yine en uygun alanlardan biriside bu bölgedir. Camping alanında market, wc , cafe tarzı yerler ziyaretçiler için hizmet vermektedir. Çadır kurmak isteyenler için biraz daha ormanın iç kısımlarında bu imkan verilmektedir.

 

Kamp alanlarımız hakkında bilgi almak rezervasyon hakkında bilgi almak için ;

instagram aktivitepark hesabımızı kontrol edebilirsiniz.


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
9 Eylül ve Alaybey Batığı Dalış
Next reading
Afyonkarahisar ATV Safari