Paylaş

9 Eylül ve Alaybey Batığı Dalış Hakkında

9 Eylül ve Alaybey batığı dalış; Dünyada en fazla talep gören ekstrem sporların başında gelmekte olan dalış farklı derinliklerde deniz ve okyanusun güzelliklerini görmek isteyenlerin vazgeçilmezidir. Dalış amatör ve profesyonel sporcular tarafından sıkça tercih edilmekte olup yapılmaktadır.

Dalış tüp yardımıyla gerçekleştirilir. Ekstrem bir su altı sporu olan dalış tüp, regülatör gibi ekipmanlarla çok daha derinlerde ve uzun süreli yapılabilirken bu sporun kökeni ise hiçbir ekipmanın kullanılmadığı serbest dalıştır.

Siz de denizin altındaki güzellikleri görmek istiyorsanız ya da keşife çıkmak istiyorsanız eğitimini alıp dalış yapmaya başlayabilirsiniz.

Dalış yapabilmek için nefes teknikleri ve yön bulma hakkında eğitim almanız gerekiyor. Dalış sığ sularda yapılmasına rağmen akıntı her zaman görülebilir. Bu nedenle de dalış yapmadan önce akıntıya nasıl karşı koyacağınızı da öğrenmeniz gerekiyor. Serbest dalış paletli ve paletsiz olarak ikiye ayrılmaktadır ve bir ip yardımıyla serbest dalış gerçekleştirebilirsiniz. Serbest dalış ağırlıkla ve farklı derinliklerde de yapılabilir. Dalış sporu yılın her ayında yapılabilen bir spordur. Ancak yaz ve bahar ayları dalış yapmak için çok daha elverişlidir. 9 Eylül ve Alaybey Batığı dalış için elverişlidir.

Tüplü Dalış öncesi Eğitim

Tüplü dalış; dalış yapan sporcuların su altında nefes almalarını sağlayacak tüp yardımıyla yapılan dalış türüdür. Tüplü dalış yapmak isteyenlerin mutlaka Dalış öncesi eğitim alması gerekmektedir. Eğitimde birkaç metre ile başlayıp daha sonra 20 metreye kadar dalış gerçekleştirebilirsiniz. Hem serbest dalışta hem de tüplü dalışta kesinlikle eğitim almanız gerekiyor.

Aksi takdirde dalış yapmak sizin için oldukça tehlikeli olabilir. Güvenli bir dalış gerçekleştirmek istiyorsanız kesinlikle profesyonel sporcuların kullandığı dalış malzemelerinden kullanmalısınız. 9 Eylül ve Alaybey Batığı dalış yapanların gözdesi haline gelmiştir ve sıkça tercih edilmektedir.

  • 9 eylül ve Alaybey yıllarca hizmet verip yolcu taşımıştır. Bu yolcu vapurları dalış turizmine katkıda bulunmak için yapay resif oluşturmak amacı ile batırılmıştır.
  • Sizi de Ege’ nin mavi derinliklerinde dalış gerçekleştirmek için 9 Eylül ve Alaybey Batığı dalış noktasına bekliyoruz.
  • Dalış yaparken birçok canlı türü size eşlik edecek ve muhteşem manzaralar ile karşılaşacaksınız.
  • Yıllarca hizmet veren yolcu gemilerinin batırılması ile dalış turizmi önemli bir ölçüde ilerlemiştir.
  • Yolcu gemilerinin batırılması ile deniz canlıları için yuva oluşmuştur ve deniz dibi canlı hayatı da önemli oranda geliştirilmiştir.

sosyal medya hesabımız olan aktivitepark, çekilişlere katılmayı unutmayın


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Ağva Atv Safari
Next reading
Adıyaman Camping