Paylaş

88 Taşlar Dalış Alanı Hakkında

88 taşlar dalış alanı; Dalış eğitiminin verildiği yerler arasında en önemlilerinden bir tanesi sayılan Ege deniz’i her türlü dalış eğitiminin verildiği yaklaşık olarak 5000 dalgıç yetiştirmiş olan Çeşme’de bize konu olmuş 88 taşlar dalış alanı tüplü dalmada toplam 5000 adet dalgıç yetiştirmiş Çeşme’de bulunan bu dalış yapılan alan yanında birçok da dalış alanına sahiplik eder .

Çeşme ve çevresinde çok sayıda dalışa serbest bölge vardır : Ayrık taş monem batağı barakuda taşları kumbara göbek taşı ıldırı fener adası ve müze bunlardan ilk akla gelenlerdir.

88 Taşlar Dalış Alanı Özellikleri

  • Eşek Adası’nın en güneyinde yer alan 88 Taşları toplamda 88 metrelik bir derinliğe sahiptir.
  • Dalışta kullanabileceğiniz birden çok malzeme vardır maske soluma borusunu palet dalış giysisi patik eldiven bu malzemelerden bir kaçı sadece .
  • Bütün bu malzemeleri taşıyan dalışcılar hayatlarında büyük bir iz bırakan 88 taş 42 metrelik bir derinliğin ardından müren, anafor gibi çeşitli su canlılarına rastlanılabilir.
  • Alan’a ilgi duyan profesyonel ve acemi insanların da kullanabildiği 88 taş dalış alanı birçok eğitmen tarafından eğitim olabilir ilk kez deneyenler için uygun bir alan olacaktır.
  • 88 taşların ismini aldığı tanım ise derinliginden geliyor derinliginin toplamı de 88 metre olmasından geliyor.
  • Dalış yapmak isteyenlerin genellikle kullandığı 88 taşlar alanı profesyonel kişileri de ağırlamaktadır. yapacağınız bu dalışta göreceğiniz birçok balık su bitkisi rengarenk etrafınızda dolaşacak olan balıkları görmek insana huzur adrenalin ve heyecan katmaktadır.
  • Hayatınızda hiç unutamayacağınız deneyimi yaşamak isteyenler için 88 taşlar oldukça iyi bir konumdadır. Bu konum 2 yıldız ve profesyonel dalgıçlar için oldukça elverişli.

Ege barakuda nın eğitim verdiği bir çok alandan bir tanesi olan  88 taşlar alanı Türkiye’nin en eski kullanılan alanlarından bir tanesidir Çeşme’de bulunan 88 taşlar her zorlukta dalış sporu ile uğraşan insanlar için mutlaka görülmesi gereken bir yerdir yerli ve yabancı turist zamanında son zamanlarda artan ilgi nedeni ile halk mutludur.

 


Paylaş

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Alanya Jeep Safari
Next reading
Afyon Camping